Proč jste se rozhodl vyzkoušet novou funkci?

Nabídku jsem přijal celkem rychle. Splnila to, co jsem chtěl – aby mě jedna práce uživila. Když jsem sem před rokem šel, bylo to jen na částečný úvazek, a proto jsem si musel najít druhou práci jako ochranka v hotelu. Trenér Slowiak mi nyní nabídl post technického vedoucího, to jsem samozřejmě přijal. Původně jsem počítal, že na pozici sportovního ředitele přejde Roman Číla. Nakonec to ale nedopadlo, v téhle funkci je nyní Kuba Důra, což samozřejmě ale neberu jako mínus. Každopádně mě mrzí, že se Roman rozhodl fungovat jen u mládeže, protože pro liberecký basketbal udělal hodně.

Při zápasech jste se projevoval jako velký srdcař. Čím to, že vás v podstatě nový klub natolik upoutal?

Od třinácti, co hraju basket, to pro mě byl celý svět. Mohl jsem zůstat v Hradci Králové a pracovat ve finančnictví, nebo jít sem a rok dělat za ne úplně ideálních podmínek. Ale byl bych u basketu. Takže rozhodování netrvalo ani sekundu, jasně zvítězil basketbal. To je to, co chci dělat. Hráčsky jsem se neprosadil, což mě trochu mrzí i dodnes. Ale je lepší být u týmu a prožívat s ním úspěchy i neúspěchy aspoň jako masér. Druhý důvod je, že všichni v libereckém klubu jsou jako velká rodina. Tým je poskládaný z lidí, kteří si hodně rozumějí. Není to rozkouskované na menší skupinky, hráči i trenér jsou stmelení. Všichni táhnou za jeden provaz, není tu vyslovená hvězda s nosem nahoru.

Co přesně tedy budete mít od nové sezony jako technický vedoucí na starosti?

Nebudu se věnovat jen tomuhle, ale i sportovním věcem. Masážím, ve spolupráci s koučem přípravě letního tréninkového plánu. Nyní se v mimosezonním období věnuji vyřizování pošty, komunikaci s ČBF a jejími představiteli . Komunikuji s finančním oddělením, aby se zajistily různé platby. Starám se o dresy. V kontaktu jsem i s marketingovým oddělením, s Ivanem Zimmelem, který nyní zajišťuje reklamy na nový ročník. V těchto dnech je to trochu klidnější, až začne sezona, práce bude víc. To se bude týkat zajišťování zápasů. Společně s Karlem Pomikálkem se budeme starat o to, aby bylo vše regulérní a podle přání komisaře. Čeká mě hodně práce, budu na trénincích, po nich zajišťovat regeneraci a mnoho dalšího. Takže se asi jen tak nezastavím.