Plavci z SPK Liberec se 14 medailemi

LIBEREC - Na závěr jarní plavecké sezony se podívali plavci z SPKLI do krásného areálu v Děčíně, kde se tentokrát kvůli přestavbě českolipského bazénu konaly tradiční mezinárodní závody v plavání Masters - 8. ročník Korunní Cup .

9.7.2007

PLAVCI SPORTOVNÍHO PLAVECKÉHO KLUBU LIBEREC. Zleva Lanková, Pražák a Stluková.Foto: FOTO: SKP Li

Liberečtí plavci v počtu jen tří závodníků z SPKLI se však vůbec neztratili a dokázali vybojovat celkem čtrnáct medailí.

Závodů se účastnilo dvaadvacet družstev a Sportovní plavecký klub Liberec si vybojoval desáté místo za počet získaných medailí, přičemž vítězná družstva z Prahy a Ústí nad Labem měla přes 20 plavců .

Nejvíce zazářil Radek Pražák (roč. 1980), který si přivezl hned čtyři zlaté medaile (50 P, 50 M, 100 P, 200 PZ) a dvě stříbrné za 50 VZ a 100 PZ .

Závod na 50 VZ byl velice napínavý, protože hned čtyři závodníci zaplavali čas kolem 25 sekund.

Liberecké Lenka Stluková (1960) si vybojovala tři zlaté medaile (200 P, 200 VZ, 100 P) a o dohmat byla druhá na 200 PZ. Na 100 PZ na ní však čekaly silné soupeřky, a tak si odvezla jen bramborovou medaili.

Stefka Lanková (1948) měla obrovskou radost, protože si ze svých letošních prvních závodů odvezla hned čtyři zlaté medaile za 50 P, 100 P, 200 P a 50 Z.
Liberecké plavce nyní nečeká léto plné odpočinku, nýbrž pilné přípravy na Mistrovství Evropy ve Slovinsku, které se koná koncem srpna.

9.7.2007 VSTUP DO DISKUSE

Debata partnerek kandidátů na prezidenta proběhla 5. ledna v Praze. Eva Drahošová

Manželka kandidáta na prezidenta Eva Drahošová navštíví Liberecký kraj

Módní přehlídka semestrálních prací studentů Katedry designu při Technické univerzitě v Liberci zahájila 16. ledna výstavu Textil a oděv v Galerii N v Jablonci nad Nisou.
40

OBRAZEM: Mladí návrháři z univerzity vystavují v jablonecké Galerii N

Desítky tisíc domácností bez proudu, zlámané stromy. Na sever Čech udeřil vítr

Severní Čechy - Právě 11 let po ničivé vichřici Kyrill lidé opět s obavou hledí na mávající stromy za okny. Vichr řádí hlavně na Českolipsku a Děčínsku.

Masky ze Zákup jsou unikát

Liberec, Zákupy - Papírové masopustní masky vyráběné v Zákupech se dostaly mezi 22 českých nemateriálních kulturních památek.

Kampaň Zemana začala útokem na „vítače Drahoše“

/INFOGRAFIKA/ Až doteď to byly hlavně různé lži šířené anonymy na internetu. Nyní se však ostrá kampaň rozšiřuje formou inzerce i na stránky novin a billboardů.  Spolek Přátelé Miloše Zemana oficiálně zadal plošné inzeráty s heslem „Stop imigrantům a Drahošovi. Tato země je naše!“

Jablonec si namazali na chleba

Liberec - Futsalový Jablonec se sice před šlágrem II. futsalové ligy chlubil, že si lídra soutěže z Liberce namaže na chleba, ale šeredně se zmýlil. Na ten chleba byl namazán devíti góly sám.