Mezi nesporné úspěchy v soutěžích družstev předseda oddílu řadí 3. místo žáků na mistrovství republiky. „To byla po deseti letech medaile v mládežnických družstvech. K tomu jsme přidali ještě čtvrté místo z mistrovství republiky v dorostu,“ podotkl.

V jednotlivcích oproti loňské sezoně zaznamenal Liberec ústup z medailových pozic. Jedinou medaili v mládeži získala čtyřhra mladších dorostenců na MČR - Mirko Šída spolu s Měřičkou (Astra Praha). Tradiční medailistkou na mistrovství Slovenska byla Barbora Bobrovská, která byla druhá ve čtyřhře a smíšené čtyřhře. Na Akademickém mistrovství republiky byla Eva Davidová dvakrát třetí - ve dvouhře a čtyřhře spolu s Matečnou z MU Brno. Na MČR juniorů skončil Jan Zajíček ve dvouhře pátý, na MČR dospělých skončila Hana Procházková s Vilímkovou ze Spojů Praha na stejném místě. Na domácím Memoriálu Petra Sima obsadila Procházková ve dvouhře 2. místo, spolu s Vilímkovou byla ve čtyřhře třetí. Jan Zajíček obsadil 1. místo ve dvouhře chlapců na juniorském celostátním žebříčku sezóny 2006/07.

„Můžeme být spokojeni s mládeží, kde máme výrazné úspěchy, přestože jsem čekal více medailových umístění. Ať to byl Jan Zajíček, tak Mirko Šída na mistrovství do 17 let“ uvedl Kračmar.

Základní kádr ligového týmu tvořili Martin Panoš, Rostislav Peníška, dorostenci Jan Zajíček a Karel Hůla, Hana Procházková, Barbora Bobrovská. V některých zápasech nastupovala Eva Davidová a hráči z béčka - Jiří Dohnal, Milan Šír, Jan Slatinský a Mirko Šída. Trenérem byl Ladislav Tandler a vedoucím mužstva Zdeněk Kračmar. „Přesto budeme muset kádr zkvalitnit. Jednání probíhají, ještě nejsou uzavřena,“ potvrdil předseda.

B tým Slavie TU hrál krajský přebor, kde skončil třetí. V semifinále play-off prohrál s Chemičkou Ústí, která pak postoupila do II. ligy.

Žáci a dorostenci vyhráli krajský přebor družstev, a tím postoupili na mistrovství republiky, mezi osm nejlepších družstev.

V příštím roce Slavia TU uspořádá celostátní turnaj staršího žactva a také dva tradiční turnaje - 14. ročník mezinárodního Memoriálu Petra Sima a 16. ročník oblastních výběrů. Liberec by rád uspořádal mistrovství republiky dospělých.

“Velké poděkování patří Technické univerzitě za poskytnuté zázemí, dále pak FALCO North s.r.o. Liberec, tarmac CZ a.s. Liberec, Schenk Plastic Solutions s.r.o. Liberec, Grupo Antolin s.r.o. Turnov, Cyklosport Kerda Liberec, CAC LEASING, a.s. pobočka Liberec. Bez těchto sponzorů by nešel náš sport snad ani dělat,“ dodal Zdeněk Kračmar.