Liberec o víkendu hostí Mezinárodní mistrovství České republiky ve sportovní gymnastice a ve skocích na trampolíně. Společný šampionát těchto disciplín se v republice koná teprve potřetí.

Šampionátu se zúčastní přes sto deset sportovců nejen z České republiky, ale i zahraničí. Například z Izraele, Moldávie, Mexika, Turecka či Rakouska.

Během dvoudenního gymnastického svátku budou cvičit jak mladí a nadějní závodníci, tak zkušení reprezentanti České republiky.

Obhájí Frydrychová titul?

K vrcholům bude patřit cvičení finalistů z evropského šampionátu Martina Konečného na hrazdě a Zity Frydrychové na trampolíně.

Teprve patnáctiletá Zita Frydrychová z TJ Lokomotiva Liberec, nejlepší česká trampolínistka, bude obhajovat domácí titul, stejně tak jako Petr Dufek mezi muži.

Z gymnastek se v Liberci představí Jana Komrsková, Jana Šikulová či Kristýna Pálešová.

Jde také o olympijské hry

Pro české závodníky je šampionát jednou z posledních možností nominovat se na zářijové Mistrovství světa ve sportovní gymnastice v německém Stuttgartu a říjnové Mistrovství světa ve skocích na trampolíně v kanadském Québecu.

Obě mistrovství jsou zároveň kvalifikací na olympijské hry v čínském Pekingu.

Závod juniorů a juniorek začíná v sobotu v 11 hodin. Kvalifikace dospělých startuje v 16 hodin. Finále na jednotlivých nářadích je na programu v neděli od 10 hodin.