Po náročných dvanácti erzetách zaslouženě zvítězil v poslední době dosti podceňovaný Roman Kresta se spolujezdcem Petrem Grossem, kteří ustáli tlak loňských vítězů Pecha s Uhlem (obě dvojice vůz Mitsubishi Lancer Evo IX) a s náskokem dvaceti sekund vybojoval páté absolutní vítězství v Rallye Bohemia. Třetí příčka patří neméně dobře jedoucímu Martinu Prokopovi (Citroen S 1600), který ztrácel především na sobotních mokrých zkouškách.

Do popředí nakouklo i neočekávaně několik jezdců, kteří si zaslouží pochvalu za předvedené výkony, zejména Votava, který však v závěru klesl ze čtvrté pozice na devátou, dále čtvrtý Štajf, pátý Tarabus (životní úspěch), nebo osmý Petr Hozák, který svoji kvalitu předvedl i v květnové Rally Lužické hory.

Na druhou stranu odstoupilo pro havárie a poruchy několik favoritů, zejména Arazim, Semerád, Vlček a Triner. Zklamáním bylo vystoupení dvou významnějších zahraničních jezdců, Flodin soutěž sice dokončil, ale na třinácté pozici, Brynildsen po vyhrané super erzetě v Sosnové dvakrát havaroval a odstoupil.

Za zmínku stojí třicátý start české rallyové legendy Ladislava Křečka. Na domácí soutěž se moc těšil, ale bohužel museli s Tomášem Drástou odstoupit v závěrečné fázi soutěže, kdy se pohybovali okolo dvacáté pozice. Přesto si jeho výkon po několikaleté pauze zaslouží uznání.

Příliš se nedařilo libereckým zástupcům. Josef Král se zařadí mezi pěknou řádku spolujezdců, kteří nedokázali ukrotit příliš dravého Vlčka a prožil s ním nepříjemnou havárii na městské RZ 2 v Mladé Boleslavi. Ze stejné příčiny odstoupili na RZ 7 Brož s Prokorátem.

Chuť si naopak po těžké havárii na Thermica rally zpravili Grega s Ježkem, kteří vybojovali čtvrtou pozici ve třídě A5. Do cíle nakonec dojeli i díky systému super rally, kdy se deset posádek vrátilo po odstoupení do soutěže, 48 dvojic z původně 72 odstartovaných.

Další soutěží, která je součástí Mezinárodního mistrovství republiky bude prázdninová Horácká rallye v okolí Třebíče.