Borci tahali na NisaStrongmanovi kamion

Převracení obří pneumatiky o váze 400 kg, tažení kamionu s návěsem nebo přenášení ocelových kufrů patřilo do siláckého šestiboje NisaStrongman.
V Liberci se konal 3. ročník a zúčastnilo se ho 13 závodníků z Čech, Slovenska a Islandu o price money ve výši 72 000 korun. Sportovní show siláků sledovaly před OC Nisa stovky diváků.

„Hned první disciplína byla divácky velmi atraktivní. Siláci museli na laně táhnout kamion a překonat s ním vzdálenost 20 metrů. Nejrychleji to zvládl Jan Šalata z Teplic v čase 19,54 vteřin. Druhou disciplínou bylo převracení obří 400 kg pneumatiky, se kterou měli siláci překonat dráhu dlouhou dvacet metrů. Nejrychlejší z nich Jon Valgier, nejsilnější muž Islandu, to zvládl za pouhých 58,82 vteřin,“ řekl zástupce pořadatelské agentury AGE PLUS Radek Polma. Při třetí disciplíně šlo o zdvihání 130kilogramové nápravy nad hlavu. Desetkrát ji dostal nad hlavu, což bylo nejvíce, 35letý Jan Křeháček z Trenčína. V další disciplíně siláci přenášeli dva ocelové kufry o celkové váze 300 kg na vzdálenost a čas. Vítězem disciplíny se stal opět Jan Šalata, který je odnesl až do vzdálenosti 30 metrů. Tento borec zvítězil v této obtížné disciplíně i v loňském ročníku liberecké soutěže. Předposlední disciplína byla také velice obtížná, spočívala v držení pivních sudů v rozpažení na čas. Největší výdrž předvedl divákům Martin Štefl z Dubí. Vrcholem soutěže a zároveň poslední disciplínou bylo tažení dvou osobních automobilů v sedě. Nejrychleji odtáhl dvě lanem spojené Škody Octavie na vzdálenost asi 20 m Jiří Nekola. K nezvyklým výkonům se ale vyburcovali také diváci, kteří měli možnost zúčastnit se dvou diváckých soutěží o velmi hodnotné ceny typu sportovní oblečení a vybavení nebo potravinové doplňky.

Celkovým vítězem se stal stejně jako v loňském roce Martin Štefl se startovním číslem čtyři. Na druhém místě se umístil Jan Šalata z Teplic před třetím Zdeňkem Sedmíkem. Jedním z rozhodčích byl Jan Bártl, silák, kterého jsme mohli vidět v Liberci závodit na prvním ročníku Strongman Cupu, shrnul celou akci Radek Polma z pořadatelské agentury.