Tomáši, pro vás asi okurková sezona moc neplatí…

To tedy ne. Po ukončení sezony, kdy se většina hráčů rozjela domů na dovolené, jsem do této chvíle absolvoval několik soustředění s širším výběrem tvořící se reprezentační 18 v Brandýse nad Labem, Heřmanově Městci, v Handlové a na posledním z těchto soustředění jsem se dozvěděl, že jsem se vešel do užšího výběru, mezi 15 hráčů, kteří se budou společně připravovat na vrchol sezony ME hráčů do osmnácti let. To se bude konat na začátku srpna v bulharské Sofii.

Máte už představu, co vás teď čeká v přípravě?

Samozřejmě už máme rozpis všech soustředění na celý červen a červenec (Nymburk, Luhačovice, Klatovy), mezi tím i utkání ve Slovinsku, asi se moc nezastavím.

A co studium?

Jo, příští rok maturita - bude hůř. Letos jsem to nějak na naší průmce uválčil. Naštěstí je teď ve škole volněji, protože máme 14 dní povinných praxí, týden cykloturistický kurz a poslední týden třídní výlety, takže učitelé už většinou uzavírali klasifikaci dřív.

Jak ze svého pohledu hodnotíte uplynulou sezonu?

Hrál jsem na dvou frontách. V Budějovicích za starší dorost extraligu (v trojkách jsem měl úspěšnost na zápas 2.28 a průměr nastřílených bodů na zápas 18,00 b.), takže spokojenost. S Kondory jsem občas dostal příležitost od trenéra Slowiaka v naší nejvyšší soutěži mužů. Většinou na konci v prohraném a už rozhodnutém zápase. Odehrál jsem celkově jen asi 31 minut a dal 10 bodů. Ale tady se počítá každá odehraná minuta. Je to veliká zkušenost.

Jaké jsou dojmy z Mattoni NBL?

Samozřejmě je to o něčem jiném než v dorostu. Je to o síle, rychlosti a hlavně zkušenosti. Jsem rád, že se nám podařilo postoupit do play-off, což byl i na začátku sezony náš cíl a uhrát konečné 7. místo. Moc nechybělo a postoupili jsme i přes Děčín mezi poslední čtyři nejlepší mužstva.

Dostal jste příležitost zahrát si i v play-off?

Na chvilku mě trenér postavil v polovině druhého zápasu s Děčínem a dal jsem si i dva body. Je to skvělý zážitek, zahrát si proti Sandersovi.

Tak to jste v historii libereckého basketu jediný rodilý Liberečák, který dal body v play-off?

Je to možné, takový pamětník nejsem.

První liga v Liberci byla, ale na play-off tehdy asi nedosáhli. V tom jsem asi dítě štěstěny, že se právě v této době dostal liberecký basket do nejvyšší soutěže a takto se mu daří. Věřím, že pokud se podaří udržet v týmu současné hráče, bude úspěch Kondorů v příští sezoně ještě větší. Jsou tu velcí bojovníci.

Kdy začínáte s Kondory s tréninkem na novou prvoligovou sezonu?

Během července bychom měli dostat individuální plán přípravy a od začátku srpna jedeme společně naplno. Jak to všechno ale v mém případě dopadne, kdy se do přípravy zapojím ještě nevím, protože se vše bude muset skloubit s reprezentačními povinnostmi.

Moc času na odpočinek asi nebude.

Já se hlavně těším na příští ligovou sezonu, kdy už bych měl dostat od trenéra i více minut na palubovce.

To se ale samozřejmě bude odvíjet od mých výkonů. K tomu asi budu ještě někde hostovat v nižší soutěži abych se vyhrál.