Mladí sportovci z kategorií starší žáci (do 16 let), žákyně (do 16 let), dorostenci (do 18 let), juniorky (do 20 let) a junioři obdrží tuto cenu v neděli 17. června ve 14.30 hodin před zahájením finálových zápasů.

„Turnaj má mezi florbalovou veřejností značný ohlas. My se snažíme vedle sportovních výkonů podporovat i gentlemanské vztahy mezi soupeři, proto jsem věnoval Cenu fair play,“ uvedl Radim Zika.

Turnaj se při účasti 70 družstev hraje ode dneška do neděle na pěti místech - v halách Dukly Liberec, ZŠ Dobiášova a na třech plochách v areálu Městského stadionu v Liberci.

Historicky se turnaje zúčastnilo již 372 družstev, což je odhadem 5200 účastníků. Nejúspěšnějším klubem je pražský SSK Future, který každý rok vyhrál minimálně ve dvou kategoriích. Zahanbit se nenechala ani liberecká družstva, především juniorky FBC Liberec, které turnaj vyhrály pětkrát.

Mezi zajímavé a dnes již pravidelné účastníky patří reprezentace Slovenska a Polska v kategorii juniorek, z největší dálky k nám zatím přijelo družstvo ATU Košice.

„V letošním roce se turnaje i s kategoriemi mladších žáků, kteří odehráli své zápasy minulý víkend, účastní 107 týmů z Čech, Polska a Slovenska, což reprezentuje včetně pořadatelů a rozhodčích 1600 účastníků,“ uvedl za organizátory Michael Dufek.

Na mládež FBC Liberec poté čekají prázdniny. Poslední trénink se uskuteční 22. 6. Počátkem srpna je na programu soustředění týmů FBC Liberec od přípravky po dorost v Tanvaldu a v Liberci. První oficiální trénink v sezoně 2007/08 proběhne 3. září.