Startovali zde např. potápěči z Novosibirska, Smolenska, Voroněže, Severodoněcka, Rostocku (národní tým Německa).

V ženách mezi 38 startujícími zvítězila Tišaninová z Voroněže, před Vjatkinovou a Seničkinou. Zuzana Dvořáková byla dvanáctá. Ta byla na závodech po mateřské dovolené poprvé.

V mužích (42 startujících) vyhrál Kornějenko z Kazachstánu, před Berežnojem (Voroněž) a Janem Skružným z Aqua Plastkov Liberec. Čtvrtý, o prsa zpět, byl Radovan Silný.

V soutěži družstev byla děvčata Aqua Plastkov Liberec (Vanda Silná, Lenka Jeřábková, Zuzana Dvořáková, Zuzana Štěpánková) čtvrtá, v národech dokonce třetí, za Německem a Kazachstánem. V klubech vyhrál Novosibirsk, druhý Rostock a třetí byl Almaty.

„V mužích jsme dosáhli super výsledek. Martin Veselý, Jan Skružný, Radovan Silný a Jakub Němeček skončili první. S velikou převahou. Druhý byl Rostov a třetí Voroněž,“ pochlubil se trenér reprezentace Lubomír Silný. „Stejné pořadí bylo i v národech,“ dodal.

Muži Aqua Plastkov Liberec B (Štencl, Petránek, Valníček, Petržílka) skončili pátí. Startovalo deset týmů.

Mistryní republiky „5P“ se stala Zuzana Dvořáková, před Zuzanou Štěpánkovou, třetí Vandou Silnou a čtvrtou Naďou Tylovou. Všechny z Aqua Plastkov Liberec.

V mužích obsadili liberečtí závodníci sedm prvních míst: 1. Jan Skružný, 2. Radovan Silný, 3. Jiří Petržílka.

V juniorkách se stala přebornicí domácí Naďa Tylová, v juniorech Václav Holub z Pardubic.

Pořadí v družstvech žen: 1. Liberec A (Silná, Jeřábková, Dvořáková, Štěpánková), 2. Liberec B (Urbanová, Tylová, Jandová, Hulínská).

V mužích: 1. Liberec A, 2. Liberec B.

„Atmosféra a počasí byly vynikající. Zato velice špatná viditelnost, kdy nebylo vidět na půl metru, sotva tak na kompas,“ dodal Silný.

Ceny těm nejlepším předával primátor Liberce Jiří Kittner.

Nyní závodníci Aqua Plastkov jedou na Světový pohár do Jesenice a pak je čeká dlouhá příprava na Světové hry v italském Bari. To bude na konci července a začátkem srpna.