Náročnou trasu dlouhou šedesát kilometrů zvládl za 2 hodiny, 2 minuty a 53 vteřin.

O devět vteřin později dorazil Štěpán Chroustovský z jablonecké Bižuterie.

„Cyklistickou Jizerskou 50 jsem jel letos poprvé a hned jsem zvítězil. Jsem rád,“ řekl Ondřej Kalaš.

Čekal jste, že zvítězíte? Kdy jste začal v průběhu závodu věřit, že to vyjde?

Před závodem jsem výhru opravdu nečekal. Hned po startu se oddělila skupina deseti až patnácti lidí, která jela od začátku v čele. Mým cílem bylo držet se jí. Postupně se však začala drolit. Ve vítězství jsem začal věřit v průběhu. Jel jsem v klidu a cítil jsem dostatek sil.

Trasa byla mnohem složitější než v minulých letech. Jak se vám líbila?

Věděl jsem, že byla oproti minulým ročníkům delší a profilově obtížnější. Sice nejsem úplně ve špičkové formě a závod to nebyl úplně jednoduchý, ale nakonec se mi jelo průběžně dobře.

Takže žádná krize nenastala? Panovalo poměrně horké počasí…

Po fyzické stránce to bylo v pohodě. Problém nastal jen na jedné křižovatce, která nebyla moc dobře značená. Nevěděli jsme, zda se dát vlevo nebo vpravo, takže jsme tam chvíli balancovali. Nakonec nás dojeli závodníci za námi a trochu jsme se scukli. Potom jsme to riskli a vyšlo to…

Bylo to vaše první velké cyklistické vítěztsví?

Dá se to tak říci. Cyklistice se naplno věnuji asi dva a pů roku. Ke kolu jsem sice inklinoval od dětství, ale jako hlavní sport jsem hrál fotbal za mládež v plzeňské Viktorce a potom běhal na lyžích.

Plánujete tedy i účast na zimní Jizerské 50?

Nevylučuji to. Ale to by musela být kloudná zima. Chtěl jsme se zúčastnit již letos, ale kvůli nedostatku sněhu se nejela. Jizerské hory se mi moc líbí. Bydlím v Krkonoších. Hory mám rád.

Jak jste vítěztví oslavil?

V cíli jsem si dal pivo a guláš a čekal na výsledky.