Stejně jako při prvním letošním závodě na Hungaroringu, jeli ve Volné třídě dva jezdci Tomáš Tvrzník ze Všelibic u Českého Dubu (do 600 ccm) a Michal Javůrek z Markvartic u Sobotky (nad 600 ccm).

Michal zde ještě nastoupil i ve třídě SUPERBIKE. Třetí jezdec MAPLE RACING TEAMu Pepek Brtek z Odřepes u Poděbrad hájil barvy ve třídě SUPERSPORT.

V první kvalifikaci Volné třídy získal Tomáš Tvrzník 16 .místo a Michal Javůrek 8. místo, tato kvalifikace byla pro pád jezdců přerušena a s časovým odstupem znovu otevřena, ale kvůli špatné informovanosti většina jezdců do obnovené kvalifikace nenastoupila.

Druhá kvalifikace se již obešla bez přerušení a oba naši jezdci své časy vylepšili, dosáhli tohoto pořadí - Tvrzník 19. místo a Javůrek 3. místo. Ve třídě SUPERBIKE v první kvalifikaci dosáhl Michal Javůrek šestnáctého nejrychlejšího času a ve druhé kvalifikaci 15. nejrychlejšího času. Pepek Brtek ve třídě SUPERSPORT dokončil obě kvalifikace shodně s osmnáctým nejrychlejším časem.

Druhý den klasicky následovali ranní warm-upy všech tříd, poté byl hned prvním závodem Volná třída. Zde se ve skvělé formě ukázal Michal Javůrek, když se velmi rychlou jízdou (nejrychlejší kolo závodu - 2:02:551) přibližoval prvnímu jezdci pole (Přemek Glinz). Když byl Michal již v závěsu za prvním, dostal nepříjemný smyk zadního kola a raději své tempo zvolnil. Zvolil správně jistotu zisku bodů za druhé místo.

Druhý jezdec týmu v této třídě Tomáš Tvrzník po dobrém startu získal několik pozic, ale během závodu neudržel tempo rychleji jedoucích jezdců a závod dokončil na 13. místě.

Na závěr závodního víkendu byly v časovém plánu závody tříd SUPERBIKE a SUPERSPORT. V závodě SUPERBIKE se opět dokázal prosadit Michal Javůrek, když závod dokončil na celkovém 11. místě a zároveň jako třetí nejlepší Čech.

O absolutní finále závodního klání se postarala třída SUPERSPORT, kde jezdec Pepek Brtek precizní jízdou získal celkové 16. místo a v cíli byl jako osmý jezdec v pořadí s českou licencí. „Byly to pro tým náročné závody, kdy například teploty vzduchu dosahovaly vysoko nad 30 stupňů,“ uvedl Tvrzník.

Nyní se celý tým připravuje na testování na českých okruzích a 29. června – 1. července ho čeká další závod Mistrovství ČR (opět zároveň závod Alpe Adria Championship) na Automotodromu v Brně.