Za deštivého počasí na Patriots Stadium v Liberci (hřiště v areálu Tipsport areny) domácí dvakrát dokázali otočit výsledek, i když předvedená hra nebyla bez chyb.

První utkání proti sobě svedlo dva velmi dobré nadhazovače – za Patrioty se postavil ostřílený Luboš Janda a proti němu bývalý nadhazovač reprezentace ČR Luboš Šťastný.

Ve třetí směně skórovali Procházka, Šenk a Janda a Liberec vedl 3:0. Hosté snížili v šesté směně zásluhou Petra Šťastného na 3:1.

Říká se, že baseballový zápas začíná v sedmé směně. Hosté se toho drželi a podařilo se jim dostat třemi doběhy vedení na svou stranu.

Šenk, Janda a Vít však potom opět získali vedení pro Liberec, v osmé a deváté směně již Janda nepustil soupeře k šanci a utkání skončilo 6:4.

Druhý zápas zahájili Patrioti třemi body již v úvodní směně (Výbora, Šenk, Janda). Ale pak jako by domácí usnuli a dali hostující Hluboké šanci. Ve třetí směně snížil Líkař na 3:1 a v šesté směně dokonce Hluboká zvrátila stav na 3:4. Na začátku sedmé směny své vedení ještě pojistila na 3:6.

Jenže na nadhazovači hostů (juniorský reprezentant ČR) již byla po sedmi směnách a asi 140 nadhozech vidět únava a domácí se začali prosazovat.

Kouč Hluboké musel sáhnout ke střídání, ale rozjetý liberecký vlak už nešlo zastavit. Ještě v sedmé směně dostali Patrioti šesti body vedení na svou stranu a utkání skončilo 9:6.

„Velmi dobře odehráli svou úlohu nadhazovači Janda, Urban, Roudný a Jiránek,“ chválil trenér Richrad Kania. „Radek Šenk se postupně stabilně dostával na mety a v obraně jsme občas chybovali, ale celkový dojem je pozitivní. Musíme ještě zlepšit práci v útoku, čtení signálů.“