Do Chocně odjeli Patrioti bez Urbana a Jandy, těsně před odjezdem se dozvěděli, že týmu bude chybět i Roudný.

Naopak odcestovali čerstvý maturant Josefus a nově získaný Prokop. První utkání zahájil na kopci Sova a jak má občas ve zvyku, vybral si slabší chvilky ve dvou směnách. Domácí Choceň se ujala vedení 6:1.

Ve třetí směně střídal na kopci Josefus a soustředěným výkonem na pálce Patrioti stahovali bod po bodu až do konečného vítězství 11:6.

Velmi dobře pálil právě nadhazující Josefus, i když se při prvním odpalu připravil běžeckou chybou o minimálně jednu metu navíc. Nadšený výkon družstva slavil úspěch.

Ve druhém zápase zahájil Prokop a nebylo na něm vidět, že měl dva roky pauzu. Choceň se ale ujala vedení 1:0 po trefení pálkaře a následném hitu. Hosté poté mysleli příliš na výsledek a méně na provedení úkolů a celý tým si vzal na sebe kus viny za první prohru.

Nadhazovači Josefus, Prokop, Jiránek a Výbora ovšem podali velmi dobré výkony. Hra v útoku však nepřinesla kýžené body, i když k nim Liberečtí byli častokrát hodně blízko.

Výsledek 1:0 pro Choceň tak vydržel až do konce deváté směny. Je sice pravda, že zejména ve druhém utkání podal rozhodčí na domácí metě velmi špatný výkon, ale pokud chtějí Patrioti splnit svůj cíl, nesmí je položit ani rozhodnutí, která jsou v jejich neprospěch.

Pořadí Českomoravské ligy po pátém dvoukole: 1. Patriots Liberec 10 zápasů (9 výher – 1 porážka), 2. Arrows Ostrava B 8 (7 – 1), 3. Cannibals Šumperk 10 (8 – 2), 4. Pelicans Bučovice 6 (4 – 2), 5. Orlice Choceň 8 (5 – 3), 6. Blesk Jablonec nad Nisou 10 (6 – 4), 7. SaBaT Praha 10 (5 – 5), 8. Sokol Hluboká 4 (2 – 2), 9. Hroši Brno 8 (3 – 5), 10. Tempo Titans Praha B 10 (1 – 9), 11. Třebíč Nuclears 10 (1 – 9), 12. Loonies Louny 10 (1 – 9).