V 1. kole váhy do 56 kg kadetka Kubínová porazila Chumak z Ukrajiny 8:2 a ve 2. kole prohrála s pozdější vítězkou Tkačovou z Ruska. V zápase o 3. místo zvítězila nad Niauraitez Litvy 14:1, a získala tak bronz. „Jana předvedla výborný výkon. Porážka s Tkačevou jí natolik nabudila že v zápase o bronz Litevku doslova rozcupovala,“ zhodnotil výkon trenér Ladislav Kohout.

V kategorii kadetů do 56 kg v 1. kole Richard Králík porazil domácího Popova 9:3 a ve 2. kole prohrál s Mshvidobadzem z Gruzie 1:13. Protože se Gruzínec probojoval až do finále, vytáhl Králíka do opravných bojů, kde zvítězil nad Estoncem Chermoshentsevem 8:4. V zápase o 3. místo pak prohrál s Yusifovem z Ázerbájdžánu 0:3 a skončil pátý. „Králíkovi velmi prospěl turnaj ve Slovinsku, který úspěšně absolvoval týden před ME. Byl sice hodně zklamaný, že tak těsně prohrál zápas o bronz, ale prohrát s nejlepším evropským a světovým šampiónem není žádná ostuda, spíše naopak. Páté místo je zatím nejlepší výsledek, který kdy kdo dosáhl v juniorech i kadetech v historii samba v republice,“ potvrdil trenér.

Ve váze do 65 kg porazil v 1. kole Jakub Švec po urputném boji Němce Wiense 1:0, ve druhém prohrál s Francouzem Reymondem (Ipon) Jakub obsadil konečné 7. místo. „Švec začal velmi dobře, zápas s Němcem byl skutečně urputný až do poslední vteřiny. V zápase s Francouzem, hned v počátku, stačila chvilka nepozornosti a nesoustředěnosti, a Francouz zvítězil čistým hodem za 19 vteřin. Škoda,“ litoval Kohout.

Richard Šedinka ve váze do 70 kg v 1. kole prohrál s Bulharem Botevem 1:5 a skončil devátý.

V kategorii juniorů do 74 kg prohrál v 1. kole Lukáš Kmec s Bělorusem Masenkem 1:3 a obsadil devátou příčku.

„Dvě naše největší želízka v ohni na dobré umístění, případně na zisk medaile, Šedinka a Kmec, měli skutečně neúprosný los. Pochopitelně nejen oni, ale i ostatní favorité. V jejich váhových kategoriích svedl los všechny aspiranty na medaile ve vyřazovacích kolech do jedné skupiny, a tak kdo v 1. kole prohrál, měl pramálo šancí na další úspěch,“ bilancoval Kohout.

„S výsledky i přístupem závodníků jsem moc spokojený. První etapu (ME) máme úspěšně za sebou a teď nás čeká náročná příprava na mistrovství světa, které se koná počátkem října v srbském Somboru,“ uvedl reprezentační trenér.