Do Březolup přijelo posílené družstvo Slánských v sestavě Wolf, Vaculík a Linhart. Pardubice poslaly standardní sestavu Štichauer, Petrák, Fuksa.

Domácí vyslali do boje Málka, Gavendu, Hádka a Vandírka.

Tým bm-GRS Liberec měl napínavý začátek kvůli defektu na motocyklu Kůse a jeho následnému zranění a odstoupení ze závodu. Ani v oslabení se Liberečáci nevzdávali a pustili se do soupeřů.

Mohutný tlak Slánských však neudrželi a nakonec museli odolávat domácím z Březolup. Perfektní týmová spolupráce pod vedením jezdícího manažera týmu Františka Liebeceita dostala Liberec s 25 body právě s domácím družstvem do finálového rozjezdu o druhou příčku v závodě.

Do rozjezdu nastoupil Málek proti Šiterovi. Hned po startu Šitera nekompromisně zaútočil a rozjezd ve velkém stylu vyhrál.
Výsledky závodu v Březolupech: 1. AK Slaný 35 bodů, 2. bm-GRS LibereC 25, 3. AK Březolupy 25, 4. AK Pardubice 23. Po třetím kole vede bm-GRS Liberec s 11 body před Slaným (8), Březolupy (7) a Pardubicemi (4).
Čtvrté kolo, které uzavírá první polovinu seriálu, se pojede ve Svitavách 2. června. Liberec bude muset postrádat Šiteru a Kůse, kteří plní reprezentační povinnosti.