Skvěle si zde vedla taneční skupina Takt Liberec, která ziskem dvou zlatých navázala na úspěch z mistrovství Čech.

Takťácká výprava z Liberce čítala 80 tanečníků, a tedy plné dva autobusy nadšenců.

„Dohromady jsme přijeli bojovat se šesti choreografiemi. Výprava byla opravdu plodná, všechny disciplíny dosáhly krásných výsledků a na krk si medaili nasadilo čtyřicet Takťáků,“ uvádí šéfová Taktu Kateřina Bartoňová..

„Největší radost nám přineslo první místo ve Street show formaci s předtančením NHL, kde tanečníci a také lektoři vybojovali 1. místo. Za touto choreografií se schovávají dvě nejdůležitější jména: Nela Forejtová a Světa Čeveleva, i když byla choreografie kolektivní, jim patří obrovské díky, za dril,“ připomíná Bartoňová.

O skvělý úspěch se postarali tanečníci: Honza Kopáčik, Světa Čeveleva, Zuzana Cihlářová, Pavel Skála, Petr Suchánek, Veronika Valová, Lucie Jeřábková, Lucie Altmanová, Kateřina Kořínková, Petra Kořínková, Nasťa Ryumkina, Petra Tůmová, Petra Marešová, Denisa Sýkorová, Natálie Růthová, Lucie Zieglerová, Katka Palátová, Honza Strakoš, Barbora Khanová, Petra Biliková, Zuzana Řeháková, Lucie Kobrová, Jana Vyhlídalová, Klárka Josieková.
V disciplíně Street show formace se ukázala ještě jedna skupinka hlavňáků, a to s předtančením POWER RANGERS (Strážci Vesmíru). Tuto choreografii postavila Kačka Palátová za pomoci Stázky Ryumkiny a Honzíka Kašpara, který chrlil nápady. „Skláním obrovský obdiv Kačce. Je to její první předtančení, tedy její miminko, které dotáhla tak vysoko,“ říká šéfová.

Dalším nádherným umístěním je druhé místo v Tanečních kompozicích s názvem MISTAKE. „V této choreografii je tolik emocí a nádherné hudby, až se divákům tajil dech. Opět nás Nela Forejtová přesvědčila, že je to úžasná tanečnice a choreografka s krásným duchem,“ rozplývá se Bartoňová.

Obrovský úspěch nejen u poroty, ale také u diváků měl Hip Hop. „V tak obrovské konkurenci nám stoupá a stoupá a za to vděčíme Honzovi Strakošovi, kterého zbožňují nejen takťácké hiphoperky, ale také chlapské osazenstvo,“ chválí. Jeho choreografie s názvem KONKURZ vybojovala sedmé místo.

Nemalý úspěch měla choreografie Black Devils, která obsadila v disciplíně choreografie rekreačního tance - street 5. místo. Za tímto úspěchem stojí Jana Vyhlídalová a Klárka Josieková.

Takt nestačil oslavit jeden úspěch a hned se těšil z dalšího prvního místa na MČR. Na Mistrovství republiky Street show formací malých skupin (počet tanečníků max. 7), získaly dětičky do 10 let zlatou medaili s předtančením Sýrové pokušení a dostaly nominaci na mistrovství světa.

Junioři do 15 let vybojovali 5. místo s předtančením Pobřežní hlídka a také jedou na MS. V juniorské kategorii bojovalo předtančení DEPO 12, které si z finálového kola odneslo 7. místo.

Hlavní věková kategorie soutěžila také se dvěma choreografiemi. První předtančení s názvem Color Fashion bylo sedmé a jede na MS, druhá choreografie s názvem Power Rangers skončila na místě devátém.

„Teď nás čeká boj na mistrovství světa, které se koná 1. - 3. června. Jedeme na něj s pěti choreografiemi: ve velké formaci (24 tanečníků) NHL a Sýrové pokušení a za malou formaci Sýrové pokušení, Pobřežní hlídka a Color Fashion,“ upřesňuje Kateřina Bartoňová.