Soutěže v powerliftingu (silovém trojboji) je na pořadu v sobotu od 13 hodin, o den později ve stejný čas se představí kulturisté i s libereckými želízky v ohni - Jardou Cinkem a Radkem Loncem.

Závodníci startují o prize money v celkové výši 500 000 korun. Poprvé se na domácí půdě představí kulturisté Jaroslav Cink a Radek Lonc z Fitnes U Pešků. „Bude to pro nás premiéra, takže se chceme ukázat v co nejlepší kvalitě. Víme, že to bude také nesmírně těžké, protože se sejde pár borců o kterých víme, že kvalitu nepostrádají,“ připomněl Cink.

„Dali jsme do přípravy maximum. Těžký trénink i úmorná dieta, která byla důležitá ve finální fázi přípravy,“ řekl. „Těžké chvíle? Určitě. Když máte stále jen kuřecí prsa na vodě asi tak dva měsíce a k tomu trochu rýže, to vám na dobré náladě nepřidá. Radka rozveselí pes, kterého si nedávno pořídil, takže v posilovně nemluví o ničem jiném,“ potvrzuje jeho parťák. Navíc Lonce čeká za 14 dní další závod, kterým je mistrovství světa na Maltě. Tam představí svých 120 kilogramů v plné parádě. A co „Cinkoš“? „Snažil jsem se zkvalitnit svaly od podzimu, kdy jsem se zúčastnil mistrovství Evropy v Řecku,“ podotkl.

Cink bude startovat do 172 cm výšky s pěknými 85kg svalů, Lonc nad 179 cm. Jistě se budou snažit neudělat ostudu před domácím publikem. „Zvu všechny příznivce a sportovní diváky, aby nám fandili,“ zval Cink, který samozřejmě děkuje svým blízkým i známým: „Především Jaroslavu Sokolovi, Havlínovi a firmě Hako za výraznou podporu v přípravě. Dále přítelkyni, panu Vackovi a Honzovi Pleštilovi.“