Pecka zvítězil těsným způsobem o jednu desetinu vteřiny před Suchým a třetím Hargašem, oba ze Slavie Praha a oba reprezentanti. „Jedenadvacet kilometrů jsem zvládl za 36:30 min., což je na české poměry rychlý čas,“ uvedl Pecka. V Plzni se jezdilo kolem stadionu - 19 kol. „Celý závod se držela skupina třiceti lidí, až v posledních dvou kolech jsme tři ujeli. Před cílem bylo prudké stoupání, v němž jsem nastoupil a ujel jim. A je to prvních 25 bodů,“dodal.

Hned den nato Pecka vyhrál další půlmaratonový závod, tentokrát 2. závod Českého poháru LifeInLine v Praze na Rohanském nábřeží. A Pecka, jak jinak - zvítězil. Pohár se jel ve stejném obsazení jako v Plzni, navíc přibyli mistr republiky v maratonu Krejčík a vítěz loňského poháru Ptáčník. Jelo se jedenáct kol a čas byl ještě rychlejší než v Plzni - 35:50. „To je čas jako blázen,“ podotkl vítěz. „Jeli jsme stále v patnáctičlenné skupině. Kilometr před cílem jsem nasadil do sprintu a vydržel jsem až do konce. I když to bylo hodně těsné, vyhrál jsem o deset centimetrů. To byl finiš - finiš. Ale překvapil jsem je. Za mnou dojeli Hargaš a Suchý,“ dodal Pecka.

Pecka tak dojel na české půdě ke svému čtvrtému triumfu. Uvidíme, jak se mu bude dařit 3. června v Českých Budějovicích, kde pojede 3. závod Českého poháru.