Oproti loňskému roku přibylo soutěžících, zejména pak v prestižní kategorii Super Street Bike, které se účastní liberecký Luděk Přibyl třetím rokem.

Tato kategorie je obsazena modifikovanými motocykly, které dosahují výkonu přes 300 koní a jedná se o jednu z nejsilnějších, u nás vyhlášených, kategorií, která se jede také na úrovni evropského šampionátu. „V této kategorii se zvyšuje konkurence – nové motocykly Suzuki Hayabusa Turbo, přítomnost dvou italských jezdců s motocykly Suzuki přeplňovanými N2O a podobně,“ uvádí Přibyl.

„Byť jsme se snažili motocykl důkladně připravit na sezónu, došlo k několika problémům, jejichž důsledkem bylo znemožnění jakéhokoliv testování před prvním závodem,“ připomíná jezdec. Motocykl Yamaha LW 1250 dokončili pouhý den před závody a ani během závodů se mu nevyhnuly technické problémy. Naštěstí se zdařila druhá kvalifikační jízda, během které však došlo k vážné závadě na karburátoru prvního válce. Během polední pauzy se podařilo motocykl provizorně zprovoznit a nastoupit do závodu. „Výsledkem je, k daným okolnostem, fantastické 4. místo ze dvanácti jezdců v této kategorii,“ přiznává. Vítězem se stal loňský mistr Jan Kouba.

„Před dalším závodem bude nutné z větší části repasovat motor a připravit novou hlavu, včetně opravy palivové části motocyklu,“ připomíná Přibyl.

Pro závod se podařilo připravit ještě motocykl Suzuki GSX-R600 pro kategorii National dragster. „Start v této kategorii byl premiérový a výsledkem bylo opět čtvrté místo. Motocykl bude nutné ještě lehce doladit,“ dodává.

Za zmínku stojí vítězství Any Svobodové z Chotěboře v třídě Junior Dragster, která jezdí pod hlavičkou SPK Drag racing teamu. Pavel Kubera obsadil v třídách Street 10,5 a Modi Twin shodně 4. místo.

Příští, v pořadí druhý závod se jede 16. a 17. června v Hoškovicích u Mnichova Hradiště a jde o závod s mezinárodní účastí v celkem devíti kategoriích.

Letos se jede šest závodů – tři v Hoškovicích, dále v Plzni, v maďarském Kunmadaras a v Bechyni.