Jako na oslavy sportovního šermu si navykli jezdit do Liberce členové většiny šermířských oddílů na každoročně v dubnu pořádaný turnaj Ještědský pohár v šermu fleretem a kordem. V letošním ročníku počet startujících překročil hranici dvě stě, když se dvoudenní soutěže zúčastnilo 213 šermířů.

Na soutěžích mládežnických kategoriích dobře šermovali i domácí, z nichž si nejlépe vedl Ondřej Ploch, který byl mezi juniory ve fleretu třetí. Jan Vocel byl klasifikován jako čtrnáctý. Ve fleretu kadetů podal dobrý výkon František Vocel, který se umístil na 9. místě a jeho bratr Jan byl opět čtrnáctý. V kordu juniorek se na svém prvním turnaji umístila Leona Patočková šestnáctá.

Nejpočetněji byla jako již tradičně obsazena soutěž v kordu seniorů, kterých šermovalo 85. Z libereckých šermířů se nejlépe umístil 29. Jiří Janeček a dobře šermoval i Adam Ducháček (36.). Padesátý první byl Štoček, 56. Ploch, 60. Foršt a 62. Nejezchleb. „Ke zdárnému průběhu turnaje přispěli i naši sponzoři – Oborová zdravotní pojišťovna, expozitura Liberec, Poštovní spořitelna, Dino Toys s.r.o., Pneuservis Obnova BICOM s.r.o., ELRA servis. Elektroimport Jablonec nad Nisou, Vratislavická kyselka a Pekárna Šumava,“ uvedl ředitel turnaje Reiner Niesig.

Výsledky: Kord junioři: 1. Pitra (SC Praha), 2. Čupr (Slavoj Litoměřice), 3. Hofman (USK Praha) a Seidl (Dejvice). Fleret kadeti: 1. Srna (Brno), 2. Londin ( Bystřice), 3. Šupeničev (Brno I) a Krejčík (Vršovice). Kord juniorky: 1. Doubková (Dukla Olomouc), 2. Rubešová, 3. Myšková a Pechorová (všechny Karlovy Vary). Fleret junioři: 1. Srna (Brno), 2. Krejčík (Vršovice), 3. Ondřej Ploch (Liberec) a Schlibendr (USK Praha). Dospělí – kord: 1. Ambrož (USK Praha), 2. Tůma (SC Praha), 3. Jurka (Dukla Olomouc) a Kovařík (USK Praha) – 1. Olexová (USK Praha), 2. Doubová (Dukla Olomouc), 3. Vacínová a Steflová (obě USK Praha).