I když původně bylo klání družstev prezentováno jako závod pro mladé jezdce, klub Plochá dráha Liberec dostal jako pořádající možnost sestavit vlastní družstvo. Domácí závodníci, doplněni Martinem Málkem, si tak mohli vyzkoušet dráhu před veledůležitým závodem, který se v Liberci uskuteční v úterý 8. května.

Libereckým plochodrážníkům se test vydařil, obsadili první místo mezi čtyřmi zúčastněnými družstvy.

Poláci přijeli z Gorzówa a Tarnówa, Češi byli zastoupeni týmy PD Liberec a Střediskem mládeže Slaný.

Konečné pořadí: 1. Liberec 35 bodů, 2. Tarnów 26, 3. Gorzów 24, 4. SM Slaný 17.

Manažer a zároveň závodník libereckého družstva František Liebezeit startoval v pondělí v kvalifikačním závodu do MČR jednotlivců na pardubické dráze.

Na zapůjčeném motocyklu GM od Věroslava Kollerta mladšího předvedl, že závodění se nezapomíná a s 13 body postoupil do srpnového semifinále na domácí dráhu do Liberce.

Liberec tak bude mít dva domácí jezdce v tomto prestižním závodě – Višvádera a Liebezeita.

Velká bitva se ale odehraje již 8. května 2007, kdy se pojede v Liberci druhý závod Přeboru tříčlenných družstev, který nahrazuje v letošní sezoně první ligu.

Liberec po vítězství na slánské dráze vede soutěž.

„Nechceme nic nechat náhodě, na naše družstvo se chystá snad každý, ale nechceme se doma nechat porazit,“ řekl odhodlaně Věroslav Kollert starší z vedení libereckého klubu.

Z soupeře z Březolup nastoupí Gavenda, Málek, Hádek a Fryštencký, za Pardubice mimo jiné Štichauer a Fuksa. Slaný zatím nedodal soupisku.

Liberec bude startovat s nejsilnějším obsazením– trojnásobný mistr ČR Šitera, účastník semifinále MS Kůs, a doplňovat je budou Višváder a Hejral. V záloze pro případ zranění má Liberec ještě Ondrašíka a Lowického.

František Liebezeit si tentokrát vymění pozici závodníka v manažera družstva