Liberecký kraj proto vyhlásil fotografickou soutěž o hodnotné ceny. Kde jinde by se měl tento měsíc oslavovat, než v kraji, který měl velmi rád velikán českého romantismu, Karel Hynek Mácha. Autor básně pojmenované právě Máj.
Fantazii se meze nekladou, stačí poslat snímky nejzamilovanějšího místa v Libereckém kraji. Může to být vyhlídka, zámek, plácek, obyčejný potůček nebo zapomenuté místo uprostřed lesa.

„Všichni stále slyšíme jen zprávy o pandemii. Myslím ale, že nastal čas věnovat se i příjemným věcem, třeba výletům, ke kterým vybízí i pěkné počasí. Vyzýváme všechny k romantickým procházkám u nás v kraji, krásných míst tu máme spoustu,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

A jak se zúčastnit? K fotografii přidáte svoje jméno a příjmení, dále připíšete do jaké kategorie fotka patří a přidáte krátký příběh, či vzpomínku, která se ke konkrétnímu místu váže. Snímky můžete zasílat do zpráv na facebookovém profilu Liberecký kraj - cestou necestou, nebo můžete fotografie zasílat na e-mailovou adresu jakub.seps@kraj-lbc.cz.

Uzávěrka soutěže je v pondělí 25. května a den nato uveřejní organizátoři fotografie na výše uvedeném facebookovém profilu, kde spustí veřejné hlasování o ty nejlepší. Autory prvních pěti fotografií s největším počtem lajků a srdíček z každé kategorie odmění pořadatelé dárkovými taškami. Věci, které v nich najdou, se budou hodit právě při putování krajem.

Výherce pořadatelé oznámí v neděli 31. května na facebookovém profilu i na webu www.liberecky-kraj.cz. Úspěšným fotografům přijde také mail nebo zpráva na facebooku, podle toho jakým způsobem snímky zašlou.