Seniorka si zřejmě chtěla vyvětrat svůj příbytek v Horské ulici, ale při otevírání okna jí podklouzly nohy a vypadla ven. Na místo nehody okamžitě přijel vůz Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje (ZZS LK).

Záchranáři vyslali vrtulník

„Naši záchranáři našli v asi metr a půl vysoké hromadě sněhu paní ležet podchlazenou a v bezvědomí. Okamžitě ji napojili na přístroj, který jí pomohl dýchat,“ popsala situaci tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Lenka Moravcová.

„Záchranáři zraněnou ženu připoutali na fixační lůžko a naložili do vrtulníku Letecké záchranné služby Libereckého kraje, který ji transportoval do liberecké krajské nemocnice,“ dodala tisková mluvčí Lenka Moravcová.

V nemocnici se pochroumané ženy ujali doktoři. Nejdříve prozkoumali stav jejích orgánů pomocí ultrazvuku, ten k velkému překvapení lékařů ukázal, že všechno je na svém místě a žena netrpí vnitřním zraněním.

Měla polámanou pánevní kost

„Jako další krok v ošetření paní, která přežila pád z výšky zhruba třiceti metrů, následovalo vyšetření pomocí magnetické resonance neboli CT. Ta ukázala, že má žena poraněný hrudník a také polámanou kost pánevní,“ popsala průběh péče o zraněnou Alexandra Kittnerová, tisková mluvčí Krajské nemocnice Liberec.

Ta také uvedla, že zraněná nyní leží na anesteziologicko - resuscitačním oddělení liberecké nemocnice. Další informace k zdravotnímu stavu seniorky, kterou zachránila metr a půl vysoká hromada sněhu, si její příbuzní nepřejí mediálně zveřejňovat. Skutečné okolnosti pádu vyšetřuje policie.