Nejprve na Sněžník – jen o několik okamžiků později také na Labskou Stráň. K oběma případům musel vzlétnout záchranářský vrtulník.

První pád člověka ze skály byl záchranářům nahlášen 
v neděli krátce po čtvrt na dvě odpoledne.

„Žena spadla na Drážďanské vyhlídce na Děčínském Sněžníku ze skály," řekl operační důstojník hasičů.

Podle policie se žena zřítila, když se chtěla vyfotografovat.

Na Drážďanskou vyhlídku ročně zavítají tisíce turistů, kteří míří k nedaleké sněžnické rozhledně. Nyní sem musel přiletět vrtulník záchranky z Liberce, který ženu následně transportoval do ústecké nemocnice.

„Zraněná osoba má velmi vážná zranění," řekl Děčínskému deníku mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník.

Mimo nasazení ale nezůstal ani vrtulník záchranky 
z Ústí nad Labem. Ten letěl jen o několik okamžiků později na Labskou Stráň, kde nedaleko Belvedéru spadl horolezec. Ten si podle Voleníka pádem způsobil vážná poranění nohou. S jeho vyproštěním pomáhali také hasiči z Labské Stráně a Hřenska, u obou událostí pak byly také sanitky z děčínského stanoviště záchranky.

Právě na jaře jsou skály zrádné, obzvláště pískovce.

„Je jaro, všechno je podmáčené a není ještě ani moc teplého vzduchu. Horniny tak mohou být narušené vodou
a skály kloužou. Každý musí být obezřetný," říká horolezec Pavel Pospíšil.
V Tiských stěnách ležících nedaleko Sněžníku budou proto na neukázněné návštěvníky dohlížet strážce 
a policie. Chtějí tak zabránit zbytečným zraněním, která bývají po pádu ze skal velmi vážná.

„Děti a horolezci hledají zvýšený adrenalin, přitom by všichni měli chodit po zmapovaných trasách a zbytečně neriskovat. Strážce upozorňuje lidi na to, kam se lézt nesmí a v okamžiku, kdy ho neuposlechnou, může zavolat policii," říká starosta Tisé Jiří Jandásek.

Právě v Tisé zasahovali záchranáři i velikonočním víkendu; zřítila se tu ze skály dvanáctiletá dívka. Dívky od té doby leží na Dětské traumatologii v Masarykově nemocnici.

„Byla jsem tam s kamarádkami. Chtěla jsem jim ukázat, jak se skáče ze skály na skálu a zpátky. Asi jsem se špatně odrazila, uklouzlo mi to 
a spadla jsem. Moc si toho nepamatuji, ani let vrtulníkem, který bych si zrovna ale pamatovat chtěla," popsala dívka.

Drážďanská vyhlídkaDrážďanská vyhlídka patří mezi nejvyhledávanější vyhlídková místa v Labských pískovcích, leží na severozápadním okraji nejvyšší stolové hory v České republice Děčínský Sněžník. Za dobrého počasí, jak napovídá její pojmenování, je vidět až saskou metropoli Drážďany, které jsou vzdálené přibližně 50 kilometrů vzdušnou čarou. Vyhlídku mohli vidět lidé v kinech v pohádce Jana Svěráka Tři bratři. Nedaleká silnice se pak objevila ve filmu z poloviny 50. let Větrná hora.

Belvedér 
u Labské StráněVyhlídka Belvedér je upravená skalní terasa s pěknou vyhlídkou do údolí řeky Labe. Vyhlídková terasa se nalézá asi 130 m vysoko nad řekou Labe u Labské Stráně. V blízkosti terasy s vyhlídkou se nalézá bývalý hostinec. Na přelomu 18. století zde byla vybudována vlastníky nedalekého zámku v Bynovci sala terrena s dodnes dochovaným erbem zakladatelů – pánů 
z Clary-Aldringen a zároveň byla upravena vyhlídková terasa.
Zdroj: wikipedie.cz