Mezitím se ale zaparkované auto jednoho z nich samovolně rozjelo. Motorista totiž zapomněl zatáhnout ruční brzdu. A co čert nechtěl! Automobil, který nikdo neřídil, narazil do motocyklu druhého aktéra potyčky.

„S vozidlem značky Ford Galaxy jel 20letý muž z Liberce. V místech autobusové zastávky Na Kačírku jej předjížděla Alfa Romeo. Alfa ale po zařazení se před Forda Galaxy začala prudce brzdit. Řidič fordu, aby zabránil střetu a Alfou Romeo, vybočil vlevo,“ popsala původ netypické nehody mluvčí liberecké policie Ludmila Knopová.

V té chvíli však nastal další problém, neboť vozidlo značky Ford Galaxy předjížděl z levé strany motocyklista. „Řidič motocyklu značky KTM byl údajně tímto manévrem ohrožen a rozhodl se událost řešit po svém. Otřesený řidič vozidla značky Ford Galaxy zastavil vozidlo u levého okraje vozovky a za ním zastavil i motocyklista. 22letý motocyklista pak násilím vytáhl řidiče z osobního vozidla a došlo ke rvačce,“ pokračovala mluvčí.

Do této chvíle k žádné dopravní nehodě nedošlo. Řidič osobního vozidla, který nečekal, že bude opouštět vozidlo, však nezatáhl ruční brzdu. V průběhu potyčky se vozidlo samovolně rozjelo dozadu a narazilo do stojícího motocyklu. Způsobená škoda na autě i motorce byla vyčíslena na částku 22 tisíc korun.

Motocyklista navíc nepředložil doklady k motorce, ani zákonné pojištění a jeho motocykl má neplatnou technickou kontrolu. Nehodu policisté dále vyšetřují.