„V jednom z objektů určených k demolici dělníci nařízli přívodní potrubí plynu," informovala o příčině úniku mluvčí krajských hasičů Zdenka Štrauchová. Podle ní se hasiči o události dozvěděli prostřednictvím tísňové linky 112 deset minut před desátou hodinou.

Hrozil výbuch

Hasiči z důvodu bezpečnosti evakuovali celou ulici. Podle Štrauchové totiž kontrolní měření ovzduší prokázalo koncentraci plynu překračující výbušnou hranici.

„Kromě evakuace lidí z celé ulice hasiči vytyčili nebezpečnou zónu," upřesnila.

S evakuací a uzavřením blízkých prostor pomohli hasičům i přivolaní policisté. K místu se sjely hned dvě dvoučlenné hlídky.

Podle tvrzení Petra Kmínka, policejního mluvčího, odkláněli policisté dopravu a celkově zajišťovali okolí místa úniku nebezpečné látky. A to do zhruba tři čtvrtě na jedenáct. „Během celé události se nikdo nezranil," dodal.

Liberečtí hasiči po celou dobu zasahovali v dýchací technice. Vytvořili průzkumné skupiny a uzavřeli dostupné uzávěry plynu a elektřiny.

K místu úniku se dostavili i technici plynáren, kteří poškozenou trubku provizorně ucpali.

„A to za asistence hasiče a jeho dýchacího přístroje, na který si napojil vyváděcí masku, kterou na sobě měl jeden z techniků," popsala Štrauchová.

Ve chvíli, kdy se podařilo únik plynu uzavřít, hasiči celý objekt odvětrali přirozenou cestou a místo zásahu předali pracovníkům plynáren k dalšímu řešení.