Jak zafungovala nemocnice se vyhodnocuje. „Zásah proběhl podle plánu,“ řekla mluvčí policie Vlasta Suchánková. „Podle předběžných informací zásahy proběhly dobře,“ dodala mluvčí záchranky Lenka Markovičová.

Důležitá byla ale i spolupráce složek systému. Policisté řídili dopravu a uzavřeli oblast, hasiči se postarali o požár. Na akci spolupracoval i Červený kříž, který musel nalíčit všechny zraněné.

Liberecký deník
je na Facebooku!

Na tísňovou linku 112 v 19.28 volá člověk. Hlásí výbuch v klubu v centru Liberce. Mluví o zraněných, panice. Již o pár minut později se ke klubu sjíždí první sanitky, policejní vozy i hasiči. Zevnitř se valí dým a je slyšet nářek zraněných.

Nikdo ze zasahujících o cvičení neví, na místo se sjíždí jako jako by šlo o opravdový zásah. Během chvíle je tu živo. Mezi zraněnými se proplétají záchranáři, kteří se snaží rozlišit, kdo musí jet do nemocnice první. Hasiči vytahují dýchací přístroje, do hořícího klubu půjdou jako první. Policisté oblast postupně uzavírají.

„Kam mě táhnete, nechte mě,“ křičí jedna zraněná. „Zavolejte mamince, ať ví, co se stalo,“ prosí další. Ošetření jsou postupně tříděni. Ti se závažnějším poraněním odjíždí urychleně do nemocnice, ostatní ještě chvíli počkají na místě, kde se staví stan s lehátky.

Na místě se postupně schází víc a víc nic netušících přihlížejících. „Co se stalo? V rokáči hoří?“ ptá se rozčíleně maminka s kočárkem. A i další lidé se ptají. Okna v domech na Tržním náměstí jsou obsypána zvědavci. „Uvolněte průjezd, tady není žádné divadlo,“ snaží se posunout příchozí strážník. Policisté po chvíli páskou uzavírají spodní část náměstí, dolů se již nikdo nedostane.

Mezitím odjíždějí další sanitky, hasiči již zlikvidovali požár a záchranáři mohou do klubu, kde jsou další zranění. Hlavní nápor se již přesunuje do nemocnice, kam se během dvou hodin dostanou všichni zranění. Do služby musí i ti, kteří mají volno. V devět hodin je s příchodem bouřky u rokáče o všechny zraněné postaráno.