Muž si tu na ranní vlak zřejmě počkal úmyslně.

K tragédii došlo asi sto metrů od železniční zastávky v Pertolticích, kudy po půl páté ráno projížděl osobní vlak ve směru od Jablonného na Českou Lípu. Strojvůdce policistům vypověděl, že v kolejišti nikoho neviděl a zareagoval až na ránu, co zaslechl. Šel se podívat a našel tělo bez známek života.

„Podle dosud nashromážděných informací je více než pravděpodobné, že tu muž na vlak v sebevražedném úmyslu čekal," uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Vyšetřovatel nařídil soudní pitvu a tragédii dál dokumentují českolipští kriminalisté. Podle mluvčího drážní inspekce Martina Drápala se sražený muž pohyboval na trati v místě, kam veřejnost nemá přístup.

Nešťastná událost na tři hodiny zastavila provoz na trati z Brniště do Mimoně. Železniční dopravu tak v ranní špičce nahradily autobusy. Vlaky se na trať vrátily kolem osmé hodiny.

3Páteční tragédie byla letos už třetí událostí na Českolipsku, kdy vlak srazil a usmrtil člověka. Na Nový rok zemřel po srážce s vlakem starší muž, který se pohyboval v kolejišti mezi Novým Borem a Svorem . Před třemi týdny vlak usmrtil třiaosmdesátiletou ženu u Srní. Vyšetřování ukázalo, že žena šla po kolejích a vlak zřejmě neslyšela. Byla k soupravě zády a na troubení nereagovala. Loni zahynulo v Libereckém kraji při srážce s projíždějícím vlakem šest lidí, dva případy se staly na Českolipsku.