Specialisté na dopravní bezpečnost nejprve divákům na Škodě Roomster ukázali, jak fungují airbagy. Poté krajští hasiči celý vůz převrátili na bok a figuranti znázorňující cestující havarovaného vozu si vlezli do auta aby je následně hasiči mohli vyprostit.

Jako první hasiči vymlátili zadní okno a jeden z nich vlezl k cestujícím aby dohlédl na jejich zdravotní stav. Poté přišla na řadu střecha, kterou profesionálové vystříhali pomocí hydraulických nůžek. Zbavením střechy u automobilu se profesionálové společně se záchraným týmem dostali k pasažérům, které mohli vynést do bezpečí k následnému ošetření.

Záchranné akce trvající necelých třicet minut se mimo hasičů zúčastnili také záchránáři z Českého červeného kříže, kteří zraněné osoby ihned převzali do své péče.

Vyprošťování osob z havarovaného vozu proběhno na náměstí Dr. E. Beneše v rámci Týdne bezpečnosti na silnicích Libereckého kraje. Dalším doprovodným programem před radnicí byl simulátor dopravní nehody, kteří si mohli odvážní vyzkoušet zdarma.

Pracovníci Českého červeného kříže divákům názorně v průběhu dopoledne předváděli první pomoc. „Veřejnost se také v dopoledních hodinách mohla podívat na pásový vůz ze stanice Liberec,“ přiblížila tisková mluvčí krajských hasičů Iva Michalíčková.