Zatímco se čtyřiapadesátiletý řidič cizí státní příslušnosti při příjezdu hasičů nacházel již mimo automobil, jeho o rok mladší spolujezdec, též cizinec, v něm byl zaklíněný. Hasiči ho z vraku škodovky dostali za použití vyprošťovacího zařízení. Boj o jeho život ale byl neúspěšný. Vážně zraněného muže nezachránila ani osmdesátiminutová resuscitace, ve které se střídali hasiči se záchranáři.

„Muž svým zraněním na místě podlehl," uvedla mluvčí záchranné služby Lenka Moravcová.

Řidič Felicie skončil na traumatologickém oddělení v Krajské nemocnici v Liberci, kam ho přepravil vrtulník. „Utrpěl mnohačetná vážná zranění," upřesnila.

Tragickou nehodou se nyní zabývají liberečtí kriminalisté. Řidiči automobilu hrozí v případě odsouzení za trestný čin usmrcení z nedbalosti až šestileté vězení.

Co bylo příčinou osudné nehody, se zatím neví. Vyšetřování probíhá.

„Řidič Felicie cizí státní poznávácí značky narazil do zídky kruhového objezdu z dosud nezjištěných příčin. Hmotná škoda na autě se vyšplhala na dvacet tisíc korun. Škoda na samotném objezdu byla poloviční," informovala mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Čtvrtek v kraji

Tragická nehoda v Hrádku nad Nisou byla ve čtvrtek jednou z osmi dopravních nehod, které na území Libereckého kraje vyšetřovali policisté. Celková škoda se při nich vyšplhala na částku čtyři sta třináct tisíc korun. Jeden člověk při nich zemřel, jeden se zranil těžce a čtyři lehce. V počtu havárií dopadlo nejhůře Liberecko (4x) a nejlépe Jablonecko (0x). Na Semilsku a Českolipsku vyšetřovali policisté vždy po dvou dopravních nehodách.