Osobní vlak jedoucí z Liberce do polské Szklarské Poreby se před osmou hodinou ranní střetl na přejezdu s nákladním automobilem. „Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. Při mimořádné události nebyl nikdo zraněn a celkově byly škody odhadnuty na více než 25 milionů korun,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Největší škoda, milion eur, podle něj vznikla na motorovém voze. Drážní inspektoři nyní nehodu vyšetřují. 

„Nákladní automobil pravděpodobně uvízl na přejezdu a strojvedoucí již nebyl schopen střetu zabránit. Provedené dechové zkoušky jak u řidiče nákladního vozidla, tak u strojvedoucího byly negativní,“ informoval policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Provoz mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou je zastaven, místo vlaků jezdí náhradní autobusy. „Jezdí pouze přímé autobusy, které nezastavují ve stanicích Liberec-Rochlice, Vesec u Liberce, Vratislavice nad Nisou, Proseč nad Nisou a Jablonec nad Nisou dolní nádraží. Do těchto stanic mohou cestující využít prostředky MHD,“ uvedly České dráhy na svém webu. Podle něj mělo omezení skončit v před desátou hodinou dopolední, aktuálně se předpokládá, že skončí ve tři odpoledne. Vybrané vlaky Dráhy odřekly.

Turnov - náměstí
Za hodinu stání budou chtít v Turnově padesát korun