Spolujezdkyně (*1953) z osobního automobilu Ford Fiesta totiž ještě týž den před půlnocí v liberecké nemocnici zemřela na následky zranění, která při ní utrpěla. Potvrdila to včera policejní mluvčí Ivana Baláková.

Stejně starého řidiče automobilu, který je manželem zesnulé ženy, transportoval několik hodin po neštěstí z liberecké nemocnice záchranářský vrtulník do nemocnice v Hradci Králové.

„Pacienta jsme letecky přepravili na oddělení hrudní chirurgie," uvedla mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová.

Co přesně se ve čtvrtek na frekventované silnici stalo, se zatím neví. Vyšetřování totiž nadále probíhá.

„Prověřujeme i, zda řidič nejel na vlhké silnici po dešti nepřiměřenou rychlostí, či zda za tragickou dopravní nehodou není jiná příčina," přiblížila vyšetřování Baláková.

Automobil sletěl z mostu

Nehoda se stala ve chvíli, kdy automobil Ford Fiesta s dvoučlennou posádkou jel ve směru od Prahy na Liberec.

„Vozidlo z nezjištěných důvodů vyletělo mimo silnici, kde přerazilo betonový sloup veřejného osvětlení a následně spadlo z mostu na silnici vedoucí pod ním. Jednalo se o pád ze zhruba desetimetrové výšky," uvedla krátce po nehodě policejní mluvčí.

Silnice, na kterou automobil dopadl na střechu, vede z Jeřmanic do Vratislavic nad Nisou.

Manželský pár se ve vraku auta těžce zranil. „Muži pomohli ven ještě před příjezdem hasičských jednotek kolemjedoucí řidiči. Spolujezdkyni vyprostili hasiči se zdravotníky a ihned zahájili její resuscitaci," popsala zásah mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová s tím, že na místě zasahovali profesionální hasiči z Liberce a také drážní hasiči.

Hned po nehodě putovali zranění do liberecké nemocnice. „Ve vážném stavu jsme je přepravili na traumatologické oddělení," sdělila Markovičová.

Podle ní utrpěli oba účastníci nehody polytrauma, což je poranění dvou a více tělních systémů, kdy alespoň jedno z nich nebo jejich kombinace ohrožuje člověka na životě. Muž podle ní navíc utrpěl velmi vážná zranění hlavy.

Cyklistka upadla do bezvědomí

Další vážná nehoda se stala ten samý den před třináctou hodinou na hraničním přechodu mezi Kunraticemi na Frýdlantsku a polskou Bogatyní. Záchranáři, hasiči a policisté tu zasahovali u nehody cyklistky. Dorazila i záchranná služba a policie z Polska.

„Zraněnou ženu s poraněním hlavy a v bezvědomí jsme připojili na umělou plicní ventilaci a následně ji letecky přepravili na traumatologické oddělení do liberecké nemocnice," doplnila Markovičová.

Nehoda je v šetření polských policistů. „Stala se totiž již za hraničním přechodem na území Polské republiky," vysvětlila Baláková důvod, proč se jí nezabývají liberečtí dopravní policisté.