Jen na silnici I/35 mezi Hodkovicemi nad Mohelkou a Turnovem řešili policisté během jediného dne šest nehod. Konkrétně pak na Paceřickém kopci.

Hned při první z nich, která se stala po půl deváté ráno, se natolik vážně zranil řidič nabouraného vozu, že jej do liberecké nemocnice musel transportovat vrtulník Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.

Muž skončil v nemocnici

„Osobní vůz jedoucí po silnici I/35 ve směru na Turnov vyjel pod Paceřickým kopcem ze silnice a skončil pod srázem na vedlejší cestě. V době příjezdu turnovských profesionálních hasičů seděl zraněný řidič v havarovaném voze. Hasiči pomohli záchranářům zdravotnické služby muže přeložit na nosítka, a poté zabezpečili vůz proti vzniku požáru,“ popsala první ranní zásah Iva Michalíčková, tisková mluvčí krajských hasičů.

Podle informací Alexandry Kittnerové, tiskové mluvčí liberecké nemocnice, to byl jediný případ ze včerejších nehod, u kterého lékaři určili jako nutnou hospitalizaci v liberecké nemocnici. „Muž leží po dopravní nehodě s poraněním hlavy na oddělení ARO, naštěstí je při vědomí,“ upřesnila charakter zranění Kittnerová.

„Další havárie se stala o necelé dvě hodiny později. V autě jeli dva cizinci, kteří s autem skončili mimo silnici. Oba se zranili a byli převezeni do turnovské nemocnice,“ popsala další vývoj situace na Paceřickém kopci Vlasta Suchánková, tisková mluvčí liberecké policie.

Nebezpečný úsek

V průběhu pátečního odpoledne pak postupně ve stejných místech došlo k dalším čtyřem dopravním nehodám. O úseku jsme vás před nedávnem informovali jako o nejnebezpečnějším úseku Liberecka vzhledem k počtu nehod. A včerejší den informaci potvrdil.

O nutnosti situaci v těchto místech řešit ví i Policie ČR. „V souvislosti s nehodami v tomto úseku byla přijata opatření ke zvýšení bezpečnosti jízdy,“ uvedla Suchánková. V nejbližší době tak bude tento úsek silnice osazen dopravním značením, a to snížením rychlosti na 90 kilometrů v hodině za deště. Dalším preventivním opatřením budou ocelová svodidla.

Nejenom mokré vozovky však včera způsobovaly škody. Zapracoval i silný vítr, který se Libereckem prohnal. Má na svědomí například zdemolování kabiny nákladního vozu na Grabštejně.

Strom zde kolem půl druhé odpoledne spadl na pivovarský vůz. Podle informací náhodného svědka oba členy posádku odvezla sanitka k lékařskému ošetření. U nehody, stejně jako u většiny dalších ze včerejšího dne, zasahovali i hasiči z Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. „Navíc hasiče zaměstnaly i další popadané stromy, které silnici z Bílého Kostela na Hrádek zneprůjezdnily. Stromy také zlikvidovaly dvě osobní auta, která stála přímo u hradu Grabštejn,“ doplnil operační důstojník hasičů. Silnici tak musela policie uzavřít a odklánět z ní dopravu.