Z policejních statistik za tento podzimní měsíc je zřejmé, že dopravních nehod celkově ubylo. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku liberečtí policisté evidují o stovku méně havárií. Podle liberecké policejní preventistky Vladimíry Vránové ubylo také zraněných. „Za loňský listopad jsme zaznamenali čtyřiatřicet zraněných, letos jich bylo o devět méně.“ uvedla Vladimíra Vránová.

Tragicky například dopadla nehoda pro devětapadesátiletého muže, který jel 4. listopadu v deset hodin dopoledne po silnici I/13, poblíž cyklostezky. „Nevěnoval se řádně situaci před sebou a spadl z kola na vozovku poté, co prudce zabrzdil za řidičem nákladního vozu, který stál z důvodu červené na semaforu u přechodu pro chodce. Cyklista utrpěl velmi závažná poranění, kterým přímo na místě události bohužel podlehl,“ doplnila případ Vlasta Suchánková, tisková mluvčí liberecké policie.

Dalším případem, který skončil smrtí je dopravní nehoda z 21. listopadu. Seniora, který přecházel silnici v blízkosti přechodu pro chodce u tramvajové zastávky Krkonošská v Hanychovské ulici v Liberecké části Horní Růžodol, srazil řidič vozidla značky Ford Tranzit.

Na místě zasahovala Rychlá záchranná služba, která zraněnému chodci ihned poskytla nezbytné ošetření a přepravila jej do liberecké nemocnice. Tam sedmašedesátiletý muž svým zraněním podlehl.

„Dopravní policisté žádají případné svědky, kteří viděli průběh této dopravní nehody nebo kteří mohou podat jakékoliv informace k této dopravní nehodě, aby kontaktovali Policii ČR. Informace je možné volat buď na bezplatnou tísňovou linku 158 nebo přímo na Skupinu dopravních nehod telefonní číslo: 974 466 251,“ doplnila mluvčí liberecké policie Vladimíra Vránová.

(pr)