Krátce před půl jedenáctou dostali členové HS nahlášenu nevolnost staršího muže na běžkách. „Byli jsme u něj vcelku rychle a zjistili, že trpí náhlou nevolností. Problém byl v tom, že pán odmítal transport a kromě toho i další péči," uvedl k výjezdu Pavel Jirsa, zástupce náčelníka Horské služby Krkonoše. Naštěstí se jednomu ze záchranářů podařilo pacienta přesvědčit, takže mohl být následně převezen na stanici HS ve Strážném.

Během vyšetření se však muži přitížilo a zkolaboval. „Zahájili jsme ihned resuscitaci a použili i automatizovaný externí defibrilátor, který doporučil jeden výboj. Po přibližně pěti minutách se nám podařilo obnovit životní funkce," doplnil Pavel Jirsa. Po chvíli přistál u stanice i přivolaný vrtulník Letecké záchranné služby z Hradce Králové.

Jeho posádka si pak pacienta převzala ve stabilizovaném stavu a transportovala k dalšímu ošetření do hradecké Fakultní nemocnice. „Je to během posledních čtrnácti dnů už druhá úspěšná resuscitace členů Horské služby v našem kraji. To jen dokladuje jejich skvělou profesionální připravenost," dodal k dnešní akci Ivo Novák, tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje.