Tři osobní automobily se srazily v sobotu 21. dubna ve 13.30 hodin u Rynoltic na Liberecku. Hromadná nehoda na desítky minut zcela uzavřela silnici mezi Rynolticemi a Bilým Kostelem nad Nisou.

Na místě zasahovala i záchranná služba. „Jedna osoba utrpěla středně těžké zranění a při vědomí byla transportována letecky na traumacentrum liberecké nemocnice. Zbylí dva účastníci nehody utrpěli lehká zranění a sanitky je převezly též do KNL,“ dodal k nehodě tiskový mluvčí záchranky Michael Georgiev. 

Řidič Fordu Focus jel ve směru od Děčína a ze zatím neznámých důvodů vjel do protisměru. Jen díky rychlé reakci řidičky Fabie nedošlo k čelnímu, ale bočnímu střetu. „Takové štěstí však již neměla řidička vozidla Renault Scenic jedoucí za ní. Tam došlo k čelnímu střetu Renaultu Scenic s Fordem Focus. Za vozidlem renaultem jelo v tu dobu od Liberce ještě další vozidlo, Ford Max, jehož řidič i přes okamžité brždění se již střetu vozidel nedokázal vyhnout a narazil do zadní části již havarovaného vozidla Renault,“ popsala průběh nehody tisková mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Policisté v místě nehody odkláněli dopravu. Podle aktuálních informací na dopravním serveru byly následky nehody krátce po půl šesté odpolední zcela odstraněny a provoz obnoven v plném rozsahu.

Výsledky dechových zkoušek všech účastníků nehody dopadly negativně a předběžná škoda na vozidlech činí okolo 500 000 korun.