Náraz byl tak silný, že přední část auto sešrotoval. Řidiči, který zůstal v jeho vraku zaklíněný, pomohli ven až přivolaní hasiči. „Vyprostili jsme ho pomocí hydraulických rozpínáků, kdy jsme kvůli tomu odstranili dvoje dveře. Dále jsme pomohli s jeho ošetřením, přeložením na nosítka a transportem do záchranářského vrtulníku," přiblížila zásah mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.

Příčinou nehody byla vysoká rychlost jízdy. Potvrdila to mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová. „Třiatřicetiletý řidič Mitsubishi Galant jel ve směru od Jenišovic na Turnov, když při průjezdu mírné pravotočivé zatáčky vlivem nepřizpůsobení rychlosti profilu silnice vyjel do protisměru a následně mimo silnici do příkopu, kde narazil do sloupu," uvedla.

Dechovou zkoušku na alkohol u něj policisté v důsledku zranění neprovedli. Vyžádali si tak odběr žilní krve. „Muž utrpěl středně těžká zranění nohy. Vrtulníkem jsme ho přepravili na heliport Krajské nemocnice v Liberci, odkud putoval na traumatologické oddělení," řekla Deníku mluvčí záchranné služby Lenka Moravcová. Dopravní nehoda je nadále v šetření.