K nehodě došlo v sobotu krátce před patnáctou hodinou na silnici 278 mezi Hodkovicemi nad Mohelkou a Českým Dubem. Asi kilometr za Hodkovicemi řidič s motocyklem vyjel mimo silnici, kde narazil do stromu. Na místo se ihned sjely všechny složky Integrovaného záchranného systému.

„Motocyklista ovšem i přes veškerou snahu záchranářů na místě dopravní nehody zemřel. K určení příčiny jeho smrti bude nařízena soudní pitva. Veškeré okolnosti celé tragické události nyní šetří dopravní policisté a kriminalisté z libereckého územního odboru,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Za celý uplynulý týden zemřeli na silnicích Libereckého kraje tři lidé. V pondělí na Semilsku, po střetu s nákladním vozidlem, přišel o život řidič motocyklu a ve středu se v Bílém Kostele na Liberecku při předjíždění čelně střetla dvě osobní vozidla, kdy jeden z řidičů srážku nepřežil. Ve středu policisté řešili další tři dopravní nehody, které se staly v krátkém časovém rozmezí a zastavily téměř na tři hodiny provoz na silnici 1. třídy č. 35.

K další tragické události došlo v sobotu v podvečer na železnici na Českolipsku. „Krátce před osmnáctou hodinou jsme na lince 158 přijali oznámení střetu vlaku s mužem na železniční trati v Doksech v ulici Valdštejnská. Muž po tomto střetu s vlakem na místě zemřel. K určení příčiny jeho smrti byla nařízena soudní pitva,“ informovala Sochorová.