Řidička pravděpodobně po smyku na mokré vozovce narazila čelně do betonového svodidla. Náraz byl tak silný, že se utrhl celý motor vozu a odletěl do příkopu.

„V místě nehody došlo k proražení olejové vany projíždějícího vozu značky Ford Siera o části havarovaného vozu,“ přiblížila tisková mluvčí hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Iva Michalíčková.

Jak dále uvedla pro Deník mluvčí záchranné služby, na místě zasahovala jak pozemní, tak i letecká posádka. „Žena utrpěla vážné poranění hlavy a byla transportována na chirurgickou ambulanci liberecké nemocnice,“ přiblížila zásah záchranářů Kristýna Fejfarová.

Těžce zraněnou řidičku vyprostili svědci nehody ještě před příjezdem záchranářů. Zraněnou ženu po resuscitaci přepravili záchranáři vrtulníkem do nemocnice. „Těžce zraněná žena je hospitalizována na anesteziologicko– resuscitačním oddělení liberecké nemocnice,“ doplnila Alexandra Kittnerová, mluvčí krajské nemocnice. Dle jejích slov je již její stav stabilizovaný.

Na místě nehody zasahovali profesionální hasiči ze stanice Liberec, dobrovolní kolegové z Hodkovic nad Mohelkou, Policie ČR, zdravotnická záchranná služba a vrtulník letecké záchranné služby. Policisté v místě nehody odklonili dopravu a hasiči se postarali o zasypání provozních náplní, úklid komunikace a odstranění vraku vozu. (pr)