Strážníci, kteří se střechám věnovali včera, však netušili, že i oni se stanou cílem jedné z menších lavin. „Ve středu při obhlídce stavů střech procházela hlídka strážníků Frýdlantskou ulicí a přitom právě na ně spadl sníh. Strážníci absolvovali lékařské vyšetření a vypadá to, že budou v pořádku,“ uvedla Daniela Bušková, tisková mluvčí liberecké městské policie.

Takové štěstí však již bohužel neměl teprve desetiletý chlapec. I on doplatil na přívaly sněhu, které poslední týden zavalují město pod Ještědem. Sice na něj nespadl sníh ani led, ovšem zřejmě vlivem vysoké vlhkosti zdiva se v ulici 5. května uvolnila z domu cihla a zasáhla jej do hlavy. „Na místě si případ přebrala Policie ČR, protože je zde podezření na spáchání trestného činu obecného ohrožení,“ vysvětlila Daniela Bušková.

Podle informací Alexandry Kittnerové, tiskové mluvčí liberecké nemocnice, kam byl chlapec převezen k ošetření, utrpěl lehký otřes mozku. „Chlapce jsme hospitalizovali a zůstane v nemocnici minimálně do čtvrtka na pozorování,“ doplnila Kittnerová.