Dveře nezavřel

„Aniž by řidič zavřel dveře, rozjel se z autobusové zastávky," sdělila policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Pasažérka, která se v tu chvíli snažila vystoupit, tak otevřenými dveřmi vypadla na silnici.

Řidič si toho všiml, neprodleně s autobusem zastavil a šel za ženou. „Chtěl si ověřit, zda cestující není zraněná. Ta ošetření ale odmítla a řidič tak pokračoval ve své jízdě," doplnila Šrýtrová.

Při nehodě se ale žena přeci jen zranila. Jakmile totiž řidič odjel, přitížilo se jí a na místo si zavolala záchrannou službu. „S pohmožděninami v oblasti stehna a kyčle jsme ji převezli na traumatologii do liberecké nemocnice," informovala mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová.

Dopravní nehodou se zabývají liberečtí policisté. Kromě toho, že vše zadokumentovali, podrobili následně řidič a zraněnou cestující orientační dechové zkoušce na alkohol. „V obou případech byl výsledek negativní," upřesnila Šrýtrová. Policisté tak nehodu nadále vyšetřují a zkoumají míru zavinění jednotlivých účastníků.

Pronajatý autobus

Podle mluvčí Dopravního podniku měst Liberec a Jablonec nad Nisou (DpmLJ) nešlo o jejich autobus, nýbrž o dopravní prostředek smluvního partnera, společnosti BusLine. Ta podrobnosti k nešťastné události údajně nezná.

„Vzhledem k probíhajícímu šetření nemůžeme poskytnout bližší informace," vyjádřila se mluvčí společnosti BusLine Nikola Bradíková a dodala, že řidič autobusu spolupracuje s policisty na vyšetřování politováníhodné události.

Nepozorný řidič přejel dívce nohy

V Liberci ale nešlo o ojedinělou nehodu. Podobná se totiž stala i v ranních hodinách osmého října ve Vratislavicích nad Nisou. Tehdy v nemocnici s vážným zraněním skončila třináctiletá školačka. Řidič školního autobusu dostatečně nedával pozor při nastupování dětí na zastávce v Dopravní ulici a školačce, která nastupovala jako poslední, skřípl nohu do dveří a rozjel se.

„Když se dívka z bolestivého sevření vymanila, upadla na zem a kola autobusu jí přejela obě nohy nad kotníky. Teprve potom autobus zastavil. Řidič v podstatě jen reagoval na křik dětí, které viděly, co se stalo," uvedla tehdy policejní mluvčí Ivana Baláková.

Zranění školačky byla velmi vážná. Lékaři jí po převozu do liberecké nemocnice ihned operovali rozdrcený nárt pravé nohy. Zvažovala se i amputace končetiny. Nohu se dívce ale podařilo zachránit. Ze zranění se ale bude léčit delší dobu. Mimo zmiňovanou operaci nártu podstoupila i plastickou operaci a převazy odumřelých tkání. Podle posledních informací se zraněná noha hojí velmi dobře.

Řidiči hrozí za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti až čtyři roky vězení.