Na železniční trati z Liberce do Turnova v sobotu 29. října zahynula sedmasedmdesátiletá žena. Srazil ji rychlík do Pardubic, který vzápětí na trati zůstal stát a cestující musely odvézt autobusy.

Podle všeho zřejmě žena spáchala sebevraždu, uvedla krajská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Žena vstoupila do kolejiště těsně před průjezdem rychlíku, který jel z Liberce do Pardubic. Nehoda se stala u obce Šimonovice ve zhruba 14.15 hodin. Vlaky mezi Turnovem a Libercem jsou stále odřeknuté a dráhy je nahradily autobusy; soupravy se otáčejí před místem nehody a do Liberce nezajíždějí.

Podle Balákové nejspíš jde o sebevraždu. "Zatím k tomu máme velmi málo informací, ale podle toho, co říkali svědci, to tak zřejmě bude," dodala mluvčí. Žena na místě zahynula.

Od čtvrtka jde už o čtvrté úmrtí na železnici v tuzemsku. Dva lidé zemřeli ve čtvrtek večer na kolejích ve Zlínském kraji. Ve Zlíně nákladní vlak srazil a na místě zabil muže, který přecházel přes železniční přechod. O život přišla i žena v Huštěnovicích na Uherskohradišťsku, která se zachytila kabátem o rozjíždějící se osobní vlak.

V pátek večer zemřel v Praze-Veleslavíně čtyřiatřicetiletý muž.