„Sedmadvacetiletý řidič Golfu, který v autě vezl dvě dívky a tragicky zesnulého muže, jel klesáním od Dětřichova na Frýdlant. Před ostrou levotočivou zatáčkou začal předjíždět auto, které jelo před ním. Když se pak chtěl zařadit do svého jízdního pruhu, dostal smyk a z vozovky vyjel,“ popsala příčinu dopravní nehody s tragickým koncem Vlasta Suchánková, tisková mluvčí liberecké policie.

Auto se několikrát převrátilo přes střechu a zastavilo se až zhruba sto metrů od silnice. Současně celá posádka z auta vypadla. „Nikdo z nich nebyl připoután bezpečnostními pásy,“ upozornila Vlasta Suchánková.

Smrt mladého muže však nebyla jediným následkem havárie. S těžkými zraněními skončily v nemocnici i obě dívky ve věku 21 a 17 let, které ve voze seděly.

„Mladší dívka je s poraněním hlavy v péči specialistů anesteziologicko – resuscitačního oddělení. Ta starší pak leží s mnohačetnými poraněními, mezi jiným i zraněním tří končetin, na jednotce intenzivní péče chirurgického oddělení,“ přiblížila momentální stav dívek Alexandra Kittnerová, tisková mluvčí liberecké nemocnice, kde dívky skončily.

Řidič vyvázl s lehkým zraněním

Pravděpodobný viník nehody, sedmadvacetiletý řidič vyvázl jen s lehkým zraněním. „U řidiče jsme provedli odběr krve, zda neřídil pod vlivem alkoholu. Šetřením nehody se již zabývají kriminalisté, neboť je zde podezření z nedbalostního trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti. K nehodě bude rovněž přizván soudní znalec z oboru silniční dopravy,“ doplnila tisková mluvčí liberecké policie.

V případě, že by řidiče soud uznal vinným z ublížení na zdraví s následkem smrti proto, že porušil dopravní předpisy, může jít do vězení na dobu od tří do deseti let. Sedmadvacetiletý mladík, který v neděli nad ránem zemřel, se stal letošní pátou obětí libereckých silnic.