Smutně začala motorkářská sezona v Liberci. Přímo v centru města v sobotu večer se nevyplatil hazard na silném stroji devětatřicetiletému opilému motorkáři. Při rychlé jízdě v ulici Sokolská nezvládl řízení a dostal smyk. Po sérii nárazů utrpěl jen lehká zranění, jeho spolujezdec však po převozu do nemocnice zemřel. Při následující dechové zkoušce přístroj odhalil, že řidič měl v krvi 3,3 promile alkoholu.

„Policisté přijeli na místo nehody krátce po čtvrt na osm večer. Našli zde motorku ležící pod zaparkovaným automobilem, řidiče v šoku a spolujezdce s těžce poraněnou hlavou,“ popsala situaci Vlasta Suchánková, tisková mluvčí libereckých policistů.

Podle ní muži jeli zřejmě z nějakého večírku na silničním motocyklu značky Yamaha. Motorkář chtěl asi vyzkoušet, co jeho stroj dokáže a přidal plyn. Poté se jeho „mašina“ dostala do smyku a v plné rychlosti narazila do sloupu pouličního osvětlení. Pak se ještě několik desítek metrů oba muži klouzali po silnici až skončili zaklínění pod zaparkovaným autem, které stálo opodál.

Dechovou zkoušku podstoupit nechtěl

„Řidič motocyklu nejdříve odmítl podstoupit dechovou zkoušku. Později v sanitce k ní ale svolil a na displeji našeho přístroje se ukázala hodnota 3,3 promile. Při takovém obsahu alkoholu v krvi není normální dospělý člověk vůbec schopen chodit,“ dodala Vlasta Suchánková.

Záchranáři Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje na místo nehody okamžitě přijeli a spolujezdci poskytli nezbytnou první pomoc. Poté ho převezli do Krajské nemocnice Liberec, kde se ho lékaři usilovně snažili stabilizovat. Po půlhodinovém boji však sedmatřicetiletý muž zemřel.

Policisté celý případ předali libereckým kriminalistům, kteří vyšetřují všechny okolnosti sobotního neštěstí. Další informace přinese také soudní pitva mrtvého spolujezdce.

Řidiče nejspíše kriminalisté obviní z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti. V letošním roce se jednalo o vůbec první smrt motorkáře na Liberecku. Jedna z nejtragičtějších podobných nehod se stala vloni počátkem měsíce srpna v Krásné Studánce. Mladý motorkář se tehdy rozhodl, že předjede dva automobily. Při úkonu se však v levém jízdním pruhu ze zatáčky vynořil další vůz.

Mladík nezvládl situaci a dostal smyk, ve kterém ještě srazil chodce a naboural do stromu. Po nárazu mladík na místě zemřel a chodce musela, kvůli těžkým zraněním, odvézt sanitka do liberecké nemocnice.