První nehoda se udála v sobotu deset minut před sedmou hodinou ranní v Ještědské ulici. „Řidič dodávky Peugeot Boxer zatím z neznámých příčin nedal přednost protijedoucí tramvaji a čelně se s ní srazil,“ popsala nehodu mluvčí liberecké policie Ivana Baláková. „Nedalo se ani mluvit o pokusu o brždění, nemělo by to cenu,“ dodala.

Řidiče auta museli z naprosto zdevastovaného vozu vysekávat hasiči, trvalo jim to přes dvacet minut. Dvaatřicetiletého muže odvezla záchranná služba do liberecké krajské nemocnice na traumatologii.

V tramvaji nikdo zraněn nebyl, ale škoda na obou vozidlech dosahuje 230 000 korun. Okolnosti nehody policie stále vyšetřuje. Druhá sobotní srážka s tramvají se málem stala osudnou třiaosmdesátileté Liberečance. Kolem 15.15 hodin vstoupila na koleje na křižovatce ulic Kunratická a Jablonecká, kde zrovna projížděla tramvaj.

„Žena tam vstoupila přímo před tramvaj a řidič už neměl šanci srážce zabránit, tramvaj ženu odhodila,“ upřesnila průběh nehody Baláková. „Zřejmě se tak stalo z nepozornosti, lidé často neodhadnou vlastní možnosti, myslí si, že stihnou přeběhnout, než tramvaj přejede,“ dodala.

Poraženou ženu převezli do liberecké nemocnice se středně těžkým poraněním hlavy a krční páteře. Řidiči automobilů často zapomínají, že tramvaj jakožto vozidlo, které jezdí po kolejích, je velmi těžké prudce zabrzdit. Proto má také na křižovatkách přednost.