„Dvaatřicetiletá žena se nevěnovala plně řízení a muže, který přecházel silnici mimo vyznačený přechod pro chodce, srazila,“ uvedl pro Deník Martin Valdman z liberecké policie. „Celý případ nyní šetří liberecká kriminální policie, takže nemůžeme podávat více informací,“ doplnil Martin Valdman. Dechová zkouška u ženy vyloučila alkohol.

Z prosincových dopravních nehod je to první, která skončila smrtí. Oproti předchozímu měsíci je na tom ovšem prosinec dobře. Od počátku října zemřelo v důsledku dopravních nehod již pět lidí. Život teprve devatenáctileté dívky vyhasl začátkem října poté, co její otec nezvládl řízení a naboural. Pouhých pět dní předtím zemřel v důsledku dopravní nehody další člověk, v tomto případě po srážce s osobním vlakem na železničním přejezdu v obci Mníšek u Liberce.

„K této nehodě došlo 2. října, kdy v odpoledních hodinách zemřel ve svém voze sedmačtyřicetiletý muž, který přejížděl nechráněný železniční přejezd ve Fojtce, a to v době, kdy světelná signalizace upozorňovala na příjezd vlaku,“ připomněla vážnou dopravní nehodu Vlasta Suchánková, tisková mluvčí liberecké policie.

Dalším případem, který skončil smrtí, je dopravní nehoda z 21. listopadu. Seniora, který přecházel silnici v blízkosti přechodu pro chodce u tramvajové zastávky Krkonošská v Hanychovské ulici v Liberecké části Horní Růžodol, srazil řidič vozidla značky Ford Tranzit. Na místě zasahovala Rychlá záchranná služba, která zraněnému chodci ihned poskytla nezbytné ošetření a přepravila jej do liberecké nemocnice. Tam sedmašedesátiletý muž svým zraněním podlehl.

Od začátku roku do konce října přitom vypadala statistika mrtvých na silnicích poměrně pozitivně. Za celých devět měsíců zahynulo v důsledku dopravních nehod na Liberecku pět osob. Za poslední tři měsíce však dalších deset přibylo.

(pr)