„Třiadvacetiletý mladík z Hodkovic nad Mohelkou utrpěl na ulici několik bodných a řezných ran do hrudníku," informovala policejní mluvčí Ivana Baláková. Vyšetřování se ujali liberečtí kriminalisté, kteří v souvislosti s útokem na mladíka zadrželi pětačtyřicetiletého muže a zahájili trestní stíhání pro podezření z těžkého ublížení na zdraví. Policie nyní hledá svědky útoku.

Další případ se odehrál o hodinu později v ulici Dr. Milady Horákové. Teprve patnáctiletého chlapce pobodal o čtyři roky starší mladík, kterého zadržela policie. Vyšetřování útoku ale není jednoduché. Proto se i v tomto případě policisté obrací s žádostí o pomoc na případné svědky, kteří by jim pomohli rozluštit spoustu nezodpovězených otazníků. „Jakékoliv informace k oběma útokům volejte na policejní tísňovou linku 158 a nebo je sdělte na kterékoliv policejní služebně," uvedla Baláková.

Silvestr a hasiči

V závěru roku se nenudili ani hasiči. Ti v celém kraji vyjeli jednatřicátého prosince ke třinácti zásahům, mezi kterými nejvíce převládaly dopravní nehody.

Jedním z prvních výjezdů byla nehoda dodávky. „Ta v ranních hodinách skončila na boku na silnici R35 před sjezdem na Jeřmanice ve směru na Turnov. Řidič vyvázl bez zranění," sdělila mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová. Bouralo se i na Semilsku, kde se v dopoledních hodinách staly hned dvě nehody. Automobil Škoda Favorit narazil v části obce Lhota do stromu. O několik minut později se ve stejné obci srazil Volkswagen Passat s traktorem. Na vytažení havarovaného auta z příkopu se podílel jeřáb semilských hasičů. Řidiči ale měli štěstí, obě nehody byly bez zranění.

Vážná nehoda se na Silvestra před jednadvacátou hodinou stala v Liberci. „Čtyřiadvacetiletý řidič Fordu Escort jel Alšovou ulicí ve směru od Lidových sadů na Bedřichov, když nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze silnice a havaroval," popsala nehodu Baláková. V důsledku vysoké rychlosti tak řidič se svým autem při průjezdu levotočivé zatáčky v místě klesání narazil do vzrostlého stromu, od kterého se auto odrazilo a zůstalo stát ve středu silnice. Ve vraku auta zůstal řidič zaklíněný. „S vážným mnohačetným zraněním jsme muže připojeného na umělou plicní ventilaci převezli na traumatologii," uvedla mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová.

Zachraňovali i psa

Netradiční výjezd měli liberečtí hasiči prvního ledna. Pár minut po půl jedné ráno vyjeli do Kryštofova Údolí, kde zachraňovali psa z jímky. Na jeho záchraně se kromě libereckých profíků podíleli i místní dobrovolní hasiči. „Aby se hasiči k německému ovčákovi vůbec dostali, museli zvětšit vstupní otvor nejen za použití bouracího kladiva. Prosekat díru mezi žulovými kameny do železobetonové jímky bylo velmi náročné, ale hasičům se to nakonec podařilo. Do otvoru poté postavili žebřík a pejska, který zůstal uvnitř stát na jedné z rour, zachránili," přiblížila náročný zásah Štrauchová. Na Nový rok vyjeli hasiči v Libereckém kraji celkem patnáctkrát.