Za vším je řidička automobilu Peugeot (na snímku), která nechtíc vjela do protisměru a následně zazmatkovala.

„Žena jela ulicí Kosmonautů, když ve chvíli, kdy chtěla odbočit vlevo do ulice Dvorská, se se svým autem dostala do protisměru. V tu chvíli zazmatkovala a na vzniklou situaci reagovala stržením řízení vpravo a následně zase vlevo," popsala mluvčí liberecké policie Vladimíra Šrýtrová počátek situace, který následně vyústil v dopravní nehodu. Vyděšená řidička si totiž následně popletla i pedály. Chtěla ubrat rychlost, jenže místo brzdového pedálu šlápla na ten plynový. Červený Peugeot se tak rozjel a přední částí narazil do levé zadní části automobilu Škoda Roomster, který podle informací policie stál čelem k ulici Jablonecké. A to v řadě automobilů, které čekaly na zelenou na semaforu. Nehoda tím ale neskončila.

„Náraz Roomster odmrštil vpřed na osobní automobil Honda Civic, ve kterém se zranila spolujezdkyně. Záchranáři ji proto převezli na vyšetření do liberecké nemocnice," upřesnila.

Druhou lehce zraněnou osobou se stal řidič nabourané škodovky, který si poranil palec ruky při vystřelení airbagu. Záchranáři ho ošetřili na místě.

Dechové zkoušky na alkohol byly u všech účastníků negativní. Nehoda je nadále v šetření.

Vysoká rychlost

Štěstí v neštěstí měl v neděli odpoledne řidič BMW, který s ním havaroval v ulici České mládeže v Liberci (na snímku dole). Ač z havárie, kdy auto skončilo v příkopě, vyvázl bez zranění, škoda se vyšplhala na padesát tři tisíc korun. „Motorista při průjezdu levotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost mokré silnice a dostal se do smyku. Následně vjel do protisměru, kde sjel vlevo do zatravněného příkopu," popsala Šrýtrová.

Osobní automobil BMW skončil v příkopě.