Ten se využívá při výrobě kosmetiky, zubních past a jiných výrobků. „Příčinou nehody je pravděpodobně nepřiměřená rychlost jízdy cisterny, vyšetřování ale nadále probíhá," sdělila mluvčí policie Jana Světlá.

Cisterna vjela do ostré pravotočivé zatáčky a převrátila se na bok. Osobní automobil Ford skončil pod cisternou zaklíněný mezi kabinou a nádrží s glycerinem. Žena jako zázrakem vylezla ze sešrotovaného Fordu jen s lehkým zraněním.

„Převezli jsme ji na chirurgii do jablonecké nemocnice," upřesnila mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová. Lehce se při nehodě zranil i řidič cisterny. Silnice byla několik hodin uzavřena, postavit cisternu zpět na kola se podařilo až těžké vyprošťovací technice a jeřábu ve večerních hodinách.

„Za posledních šest měsíců došlo na území kraje k jedné nehodě cisterny v obci Rybnice na Semilsku, kde se pod automobilem utrhla krajnice," dodala Světlá. Tehdy bylo nutné přečerpat pohonné hmoty, které havarovaná cisterna převážela do jiné cisterny.

„Převrácení nákladního automobilu na jiný projíždějící automobil, jako se stalo právě v Lučanech, je naštěstí výjimečné," doplnila Světlá. V Libereckém kraji se podobná nehoda dosud nestala.

Cisterna se převrátila na projíždějící automobil.