„Od začátku letošního roku jsme vyjížděli k pěti desítkám nehod, které zavinili řidiči pod vlivem alkoholu,“ informovala mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.

Přitom v prvním pololetí loňského roku řešili policisté na Liberecku pětapadesát nehod způsobených podnapilými řidiči. „V prvních šesti měsících roku 2007 bouralo téměř osm desítek řidičů, u kterých byla pozitivní dechová zkouška na alkohol,“ dodala Vlasta Suchánková.

Podle ní přispívají k poklesu podobných nehod především preventivní kontroly policistů z dohledu nad silničním provozem a dále také velké množství dopravně bezpečnostních akcí, které jsou prioritně zaměřené na to, zda řidiči dodržují zákaz požívání alkoholických nápojů před jízdou. Noční akce probíhají nejen v pracovním týdnu, ale zejména pak i o víkendových dnech, kdy je vyšší pravděpodobnost, že řidiči sednou za volant i v podnapilém stavu.

Jedna z posledních nehod, kdy řidič v podroušeném stavu nezvládl řízení a havaroval, je z konce června. Muž jel autem po Mikulášské ulici a sledovala ho policejní hlídka s puštěným světelným znamením. Pravděpodobně toho se řidič zalekl a zpanikařil tak, že chtěl odbočit. To se mu však nepodařilo a s vozem skončil na plotě domu. Následně bylo zřejmé, proč se policejní hlídky tak lekl.

„Ukázalo se to při dechové zkoušce, která byla pozitivní. Naměřili mu 1,32 promile,“ přiblížila policejní mluvčí. Po řádném poučení se řidič podrobil i lékařskému vyšetření a odběru krve. Z nehody vyvázl bez zranění, ale způsobil škodu v celkové hodnotě 115 tisíc korun.